Tego wieczoru wybrzmią kolędy i pastorałki. To już niedługo!

2023.12.13 13:46
Wielkimi krokami nadchodzi koncert kolęd "Hej! W Dzień Narodzenia". Wydarzenie odbędzie się pod batutą Ewy Barbary Rafałko, dyrygentki Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Tego wieczoru wybrzmią kolędy i pastorałki. To już niedługo!
Fot: Materiały organizatorów

Koncert kolęd "Hej! W Dzień Narodzenia" odbędzie się w niedzielę (17 grudnia) w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

"Hej! W Dzień Narodzenia"

Podczas koncertu będzie można usłyszeć kolędy i pastorałki w formie opowieści bożonarodzeniowej w aranżacji Marcina Nagnajewicza. Na scenie wystąpi Chór Dziecięco-Młodzieżowy Opery i Filharmonii Podlaskiej i jego soliści, a także Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Ewy Barbary Rafałko.

Chór Dziecięco-Młodzieżowy Opery i Filharmonii Podlaskiej, założony we wrześniu 2011 roku, to dynamiczny zespół skupiający ponad 100 utalentowanych dzieci. Od momentu powstania chór aktywnie uczestniczy w różnorodnych wydarzeniach muzycznych, prezentując się zarówno na scenach krajowych, jak i międzynarodowych. Jego debiut miał miejsce w musicalu "Korczak" w 2012 roku, a od tego czasu zespół brał udział w ponad 100 koncertach symfonicznych, kameralnych i kolędowych. Ponadto, zespół angażuje się w spektakle operowe, musicalowe i koncerty charytatywne, pokazując wszechstronność i pasję swoich członków.

Ewa Barbara Rafałko to doświadczona chórmistrzyni, wokalistka i pedagog muzyczny. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku. Zajmuje się dyrygowaniem, emisją głosu i nauczaniem śpiewu solowego. Posiada stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk muzycznych. Otrzymała nagrody dla najlepszego dyrygenta na festiwalach muzycznych, w tym na Festiwalu Muzyki Chóralnej "Łapskie Te Deum" w 1999 roku. Jest uhonorowana nagrodą Przewodniczącego Rady Miasta Białegostoku oraz odznaką honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla kultury polskiej". Prowadziła liczne recitale wokalne i była solistką w dziełach oratoryjnych.

Więcej informacji: Koncert kolęd - Hej! W Dzień Narodzenia


Hasło dnia: Chodź na seans!

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

662 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39