Ten film ma szansę na Oscara. Pokazuje Moskwę, jakiej nie znacie [WIDEO]

2018.12.11 15:11
Niezwykłą opowieścią o kobiecej sile i jeden z najbardziej sugestywnych obrazów Moskwy we współczesnym kinie można będzie obejrzeć w kinie Forum. Mowa o filmie "Ajka".
Ten film ma szansę na Oscara. Pokazuje Moskwę, jakiej nie znacie [WIDEO]
Kadr z filmu "Ajka"

Ajka właśnie urodziła dziecko. Nie ma przyjaciół, stałej pracy i partnera. Nie ma nawet własnego pokoju. Grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Wciągnięta w spiralę długów młoda matka stoi przed najważniejszą decyzją życia: czy powinna oddać dziecko dla jego i swojego dobra? "Ajka" jest opowieścią o kobiecej sile i jednym z najbardziej sugestywnych obrazów Moskwy we współczesnym kinie. Nie pozostawi nikogo obojętnym. Samal Jesljamowa, która wcieliła się w tytułową rolę, otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki w Cannes. Film zdobył też nagrodę dla najlepszego filmu oraz nagrodę specjalną jury w Cottbus. Wcześniej "Ajkę" nagrodzono na festiwalu All About Freedom w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Teraz ma szansę na Oscara jako kazachski kandydat do tej nagrody.

"Ajka" jest koprodukcją pięciu krajów: Rosji, Niemiec, Polski, Kazachstanu i Chin. Zdjęcia do filmu zrealizowała wybitna polska operatorka Jolanta Dylewska.Pokaz filmu odbędzie się w środę (12.12) w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "GAG". Początek o godz. 18.00. Pokazy odbywają się według schematu - prelekcja, oglądanie filmu, dyskusja po, którą poprowadzi (tak jak prelekcję przed) Tomasz Adamski. Można też liczyć na kawę i herbatę.

Zobacz też: Dyskusyjny Klub Filmowy: "Ajka"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

961 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39