Ten koncert przyniesie wam nadzieję. Wystąpi wybitna artystka

2024.06.12 09:04
Nadchodzi kolejny koncert w ramach cyklu Jazz na BOK-u w białostockiej Famie. Tym razem na scenie wystąpi Ilona Damięcka z utworami z najnowszego albumu.
Ten koncert przyniesie wam nadzieję. Wystąpi wybitna artystka
Fot: Materiały prasowe

Ilona Damięcka to polska pianistka jazzowa, wokalistka i kompozytorka, która w swojej karierze współpracowała z najwybitniejszymi artystami polskiej sceny muzycznej. Na swoim koncie artystka ma aktualnie pięć albumów muzycznych, w tym: "Hurry up", "Fifth Side – Live in Radio Gdańsk", "Monk's Midnight", "Pieśni Polskie vol. 1" oraz najnowszą - "Hope". Ilona Damięcka występowała zarówno na polskiej, ale również zagranicznej scenie muzycznej.

W ramach koncertu z cyklu Jazz na BOK-u, Ilona Damięcka zaprezentuje publiczności utwory z płyty "Hope". Artystce na scenie towarzyszyć będą: Mateusz Smoczyński, Michał Jaros oraz Michał Miśkiewicz.

"Hope" to już drugi autorski album artystki, rozpoczynający się utworem "The Sea", który zaprasza słuchaczy w podróż przez wewnętrzny świat artystki. Płyta ta charakteryzuje się minimalizmem oraz subtelnością. Jeden z utworów Ilona Damięcka zadedykowała wybitnemu polskiemu trębaczowi jazzowemu, Tomaszowi Stańce. Album "Hope" spotkał się z pozytywnymi ocenami krytyków.Koncert w ramach cyklu Jazz na BOK-u odbędzie się w niedzielę (16 czerwca) w klubie Fama. Bilety na koncert są już dostępne w sprzedaży.

Więcej informacji: Jazz na BOK-u: Damięcka/Smoczyński/Jaros/Miśkiewicz

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1129 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39