Jazz na BOK-u: Damięcka / Smoczyński / Jaros / Miśkiewicz

dodane dnia: 2024-06-06 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Jazz na BOK-u: Damięcka / Smoczyński / Jaros / Miśkiewicz
Termin imprezy: 2024-06-16
Organizatorzy zapraszają na kolejny koncert z cyklu Jazz na BOK-u.

Muzyka z albumu „Hope” jest muzyką ilustracyjną. Począwszy od pierwszego utworu „The Sea”, a kończąc na wokalnym „Ten Four”, album przepełniony jest w większości minimalizmem i subtelnym ciepłym brzmieniem. Pojawiają się również kompozycje inspirowane muzyką żydowską. Na płycie pojawia się też ukłon w stronę wielkiego mistrza Tomasza Stańki – jedną kompozycję Ilona Damięcka dedykuje właśnie Jemu.

Podczas koncertu usłyszymy muzykę z albumu „Hope” w wykonaniu zespołu w składzie: Ilona Damięcka, Mateusz Smoczyński, Michał Jaros i Michał Miśkiewicz.

Ilona Damięcka – polska pianistka jazzowa, wokalistka i kompozytorka. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Laureatka Konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku (1999). Współpracowała z najwybitniejszymi polskimi muzykami takimi jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Andrzej Cudzich, Henryk Miśkiewicz, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Marcin Pospieszalski, Przemek Dyakowski, Mietek Szcześniak, Ewa Uryga. Artystka ma w swoim dorobku artystycznym pięć płyt długogrających.

Mateusz Smoczyński – skrzypek jazzowy, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Gębskiego. Od 2017 roku prowadzi klasę skrzypiec jazzowych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Zwycięzca II Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta. W rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum wielokrotnie uznawany za jazzowego skrzypka roku.

Michał Jaros – kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Uznany za Nową Twarz Polskiego Jazzu. Otrzymał liczne nagrody takie jak: Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą czy Grand Prix „Swingujący Kruk” na Hot Jazz Spring w Częstochowie. Laureat Stypendium Artystycznego Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia oraz Stypendium Twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2019).

Michał Miśkiewicz – perkusista o wyrazistym, rozpoznawalnym stylu, mabsolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako szesnastolatek zadebiutował w zespole Jana „Ptaszyna" Wróblewskiego. Rok później do stałej współpracy zaprosił go Tomasz Stańko. Jako członek jego kwartetu Michał uczestniczył w nagraniach płyt dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ECM (Soul Of Things, Suspended Night, Lontano) oraz wiele lat koncertował na liczących się scenach Europy czy USA.

Bilety: 50 zł / przedsprzedaż, 60 zł / w dniu koncertu - w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl/

Start o godz. 20:00.

1416 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39