Ten spektakl można obejrzeć w sylwestra. Przebojowe piosenki będą grane na żywo

2015.12.06 00:00
W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają próby do spektaklu "Bigbit Milicja". To komedia według scenariusza Macieja Zakliczyńskiego.
Ten spektakl można obejrzeć w sylwestra. Przebojowe piosenki będą grane na żywo
Fot: Emilia Siemakowicz
Trwają próby do spektaklu "Bigbit Milicja"

Na fali popularności "Tango Prohibicji", opowiadającego o Nocy Sylwestrowej 1939 roku, autor i reżyser Maciej Zakliczyński zaprasza na drugą odsłonę niekonwencjonalnej śpiewogry. Opiekę artystyczną nad spektaklem objęła dyrektor Teatru Dramatycznego Agnieszka Korytkowska-Mazur.

"Bigbit Milicja" to spektakl, którego akcja toczy się dokładnie 30 lat później, w sylwestra 1969 roku, gdy kończy się dekada pełna ciężkich historycznych wydarzeń społeczno-politycznych. Z bigbitowym rytmem w tle, który wzmacniał pogodę ducha i odczarowywał szarą rzeczywistość obywateli PRL-u, przeniesiemy się do nietypowej Klubokawiarni, aby spotykać tam ambitną piosenkarkę (Agnieszka Możejko-Szekowska), zwariowaną artystkę malarkę (Monika Zaborska-Wróblewska), literata intelektualistę i casanovę w jednej osobie (Bernard Bania), tajemniczego bikiniarza (Piotr Szekowski) i zagubionego milicjanta (Mateusz Witczuk), który nie potrafi zdecydować, po której stronie kurtyny chce stać.

Piosenki Karin Stanek, Ady Rusowicz, Kasi Sobczyk, Piotra Szczepanika, Skaldów, Niebiesko-Czarnych, Czerwono-Czarnych, Czerwonych Gitar, Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona i innych towarzyszą perypetiom bohaterów wieczoru sylwestrowego w Klubokawiarni, który przede wszystkim śmieszą, ukazując absurdy PRL-u lat 60., a jednocześnie nie pozwalają nam zapomnieć o tamtych ciężkich czasach. Popularne przeboje w nowych aranżacjach i opracowaniach muzycznych Uli Kisiel usłyszymy na żywo w wykonaniu zespołu, w skład którego wchodzą: Kuba Kisiel, Mateusz Kaczyński, Maciek Samluk oraz Paweł Dukato Czaczkowski.

Realizatorzy trzymają pomysły w tajemnicy, a wszystko wskazuje na to, że będzie to spektakl objęty gwarancją dobrej zabawy i mnóstwa emocji. Wiadomo już, że aby zobaczyć przedstawienie, trzeba mieć bilet i... znać hasło.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 30 grudnia o godz. 19.00. Spektakl będzie można zobaczyć także 31 grudnia o godz. 19.00 podczas "Sylwestra w teatrze". Kolejne pokazy w przyszłym roku - 2-3 oraz 8-9 stycznia.

Repertuar Teatru Dramatycznego

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1816 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39