Terapeuci pomogą uzależnionym od marihuany i haszyszu

2013.04.09 00:00
Ośrodek Etap w Białymstoku realizuje indywidualny program terapeutyczny "Candis". Specjaliści chcą pomóc osobom uzależnionym od marihuany lub haszyszu.
Terapeuci pomogą uzależnionym od marihuany i haszyszu
Fot: sxc.hu

Indywidualny program terapeutyczny "Candis" składa się z 10 spotkań. Głównym celem specjalistów jest doprowadzenie do całkowitej abstynencji lub ograniczenia zażywania używek przez osoby uzależnione. Podczas 10 spotkań terapeuci nie narzucają uczestnikom konkretnych rozwiązań. Terapia z osobami uzależnionymi jest prowadzona za pośrednictwem dialogu. Zaletą programu jest jego krótki czas trwania. Każde ze spotkań będzie trwało 90 minut.

Zainteresowani bezpłatną terapią mogą zgłaszać się do Ośrodka ETAP w Białymstoku przy ul. Włókienniczej 7. Uczestnik musi mieć co najmniej 16 lat.

Z ogólnopolskich badań, jakie zostały przeprowadzone w 2011 roku, wynika, że ponad 37 proc. uczniów szkół ponadgimnazjalnych i blisko 24 proc. gimnazjalistów sięgało po marihuanę lub haszysz. Ostatnimi czasy osoby publiczne poruszają też kwestię legalizacji marihuany jako używki, która nie szkodzi zdrowiu.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1125 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39