To będzie naprawdę niezwykły spektakl. Historia oparta na pamiętnikach Sybiraków

2023.09.14 21:17
Strach, tęsknota, samotność i niepewność jutra. Dzięki magii teatru na własnej skórze poczujemy emocje, które były codziennością Sybiraków. Przedstawienie będziemy mogli zobaczyć już w najbliższy weekend.
To będzie naprawdę niezwykły spektakl. Historia oparta na pamiętnikach Sybiraków
Fot: Materiały organizatora

Scenariusz spektaklu "Sztambuch syberyjski" powstał w oparciu o pamiętniki młodych Polaków, którzy stali się ofiarami sowieckich represji. Ich wspomnienia dotyczą rusyfikacji i totalitarnej przemocy.

Co przygotowali dla nas artyści?

Aktorzy Białostockiej Akademii Teatralnej opowiedzą nam historię ludzkiego strachu, ogromnej tęsknoty za domem, rodziną, ojczyzną i normalnością. Przedstawienie stanowi artystyczną wizje przeżyć zwykłych, młodych ludzi, którzy przeżyli prawdziwe piekło na ziemi.

Aktorzy podczas spektaklu wykorzystują ruch, dźwięk, światło i plastykę. Na atmosferę wpływać też będzie sceneria i otoczenie. Przedstawienie odbędzie się w przestrzeni plenerowej Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.

Data przedstawienia nie jest przypadkowa

Jak co roku 17 września obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka oraz 84. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Z tej okazji Muzeum Pamięci Sybiru zaprosiło do współpracy Białostocką Akademię Teatralną.

Artyści obejrzeli stare zdjęcia i przeczytali archiwalne pamiętniki aby jak najlepiej zrozumieć syberyjską rzeczywistość.

Przedstawienie zobaczymy już w najbliższy weekend 16 i 17 września w przestrzeni plenerowej Muzeum Pamięci Sybiru w naszym mieście. Bezpłatne wejściówki odbierać można w kasie muzeum.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

498 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39