POLECAMY
Fotografia po białoruskiej stronie granicy słono kosztowała dwóch mieszkańców woj. wielkopolskiego, którzy przyjechali turystycznie w okolice Płaskiej.
Niedawno pisaliśmy o tym, że strażnicy graniczni ostrzegają przed konsekwencjami przekraczania granicy w miejscach niedozwolonych - Za ciekawość i lekkomyślność się płaci. Grozi za to 500 zł, a nawet pozbawienie wolności. O tym, że sprawa jest poważna, przekonali się dwaj mężczyźni na co dzień mieszkający w woj. wielkopolskim, którzy w okolice Płaskiej przyjechali w celach turystycznych. Jak wyjaśnili funkcjonariuszom straży granicznej, nielegalnie przekroczyli granicę, aby... zrobić sobie zdjęcie po stronie białoruskiej. Fotografia okazała się być niestety bardzo kosztowna - za popełnione wykroczenie mężczyźni otrzymali mandaty karne. Każdy z nich zapłacił 250 zł.
Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl
Aktualności 07:40
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji