To była noc! Wystartowały Dni Miasta Białegostoku. Koncert przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]

2024.06.22 11:51
Oto nadeszła najbardziej oczekiwana impreza roku – Dni Miasta Białegostoku. Wydarzenie tradycyjnie rozpoczął koncert na Rynku Kościuszki.
To była noc! Wystartowały Dni Miasta Białegostoku. Koncert przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]
Fot: Redakcja

Jak co roku, Dni Miasta Białegostoku zainaugurowały wakacyjny okres dla mieszkańców naszego miasta. Wieczorem na Rynku Kościuszki zgromadziły się tłumy, aby wspólnie celebrować to wyjątkowe święto. Tradycyjnie obchody otworzył koncert w samym sercu miasta, na Rynku Kościuszki. Muzyka w centrum rozbrzmiewała od godz. 19:00.

- Jest 21 czerwca 2024 roku. To oznacza, że zaczynamy Dni Miasta Białegostoku. Przed nami dzień pełen wrażeń, ponieważ czekają nas aż trzy koncerty - powitał białostoczan konferansjer. - Muszę wam powiedzieć, że na co dzień prowadzę sporo koncertów, ale ten zestaw artystów bardzo mi się podoba - dodał.

W ramach tegorocznych Dni Miasta Białegostoku jako pierwszy na scenie koncertowej wystąpił finalista pierwszej edycji programu "The Voice Kids", Kuba Szmajkowski. Następnie publiczność rozgrzewał zespół Enej. Koncertowe emocje zwieńczył występ Margaret.

To nie koniec tegorocznych Dni Miasta Białegostoku

W sobotę (22 czerwca) w ogrodach Pałacu Branickich odbędzie się Podlaskie Śniadanie Mistrzów pod hasłem "Drogowa Mapa Smaków". Na miejscu będzie dostępnych ponad 30 stoisk. Od godzin porannych odbędzie się Ekologiczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Rodzinny Piknik Ekologiczny "Drugie życie drzew" w Parku Konstytucji 3 Maja. Wieczorem na Rynku Kościuszki odbędzie się wręczenie Honorowych Wyróżnień Prezydenta Miasta Białegostoku "Urbi Meritus – Zasłużony Miastu", po czym odbędzie się kolejny koncert. Wystąpią Czułe struny, czyli Natalia Kukulska i Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. W Parku Militarnym odbędzie się spektakl "W białostockim labiryncie. Opowieści wielokulturowego miasta".

W niedzielę (23 czerwca) w planach jest wystawa stała w ramach ścieżki tematycznej Śladami utraconego świata w Muzeum Pamięci Sybiru oraz prezentacja spektakli "Żywa woda i inne opowieści słowiańskie" oraz "Lala. Historia pewnego cudu" w Muzeum Wojska w Białymstoku. Po południu w ogrodach Pałacu Branickich będzie można wziąć udział w miejskiej grze terenowej "Czarodziej". Wieczorem tradycyjnie odbędzie się Wręczenie Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku z koncertem Alicji Majewskiej i Warsaw String Quartet.

Wydarzeniami towarzyszącymi Dniom Miasta Białegostoku 2024 są: Festiwal Barokowe Ogrody Sztuki "Król Słońce – fascynacje Branickiego" oraz 11. edycja Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA.

Pełny harmonogram tegorocznych Dni Miasta Białegostoku można znaleźć tutaj.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

725 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39