To ich nowe wcielenie. Trójmiejska grupa w Zmianie Klimatu [WIDEO]

2017.02.22 13:17
Dick4Dick - jeden z najbardziej oryginalnych trójmiejskich zespołów - wydał nową płytę, zmieniając sceniczny wizerunek i muzyczny styl. Koncert promujący album "tau Ceti e" odbędzie się w czwartek (23.02) w Zmianie Klimatu.
To ich nowe wcielenie. Trójmiejska grupa w Zmianie Klimatu [WIDEO]
Fot: materiały organizatora

Zespół Dick4Dick założyła w 2004 r. grupa przyjaciół związanych z trójmiejską sceną artystyczną. Na początku była to środowiskowa ciekawostka, raczej muzyczny żart i świetna zabawa dla samych twórców. W swoich prostych, elektro-rockowych piosenkach obśmiewali oni lansowany przez popkulturę wzorzec przesadnie męskiego faceta z wybujałą seksualnością.

Od początku głośnymi wydarzeniami były ich występy na żywo. Bardziej niż rockowe koncerty, przypominały performance z elementami kabaretu. Obowiązkowym i niezapomnianym do dziś przez fanów elementem było polewanie się kefirem przez ubranych w lateksowe stroje muzyków.

Dicki nigdy jednak kurczowo nie trzymały się jednego scenicznego wizerunku ani muzycznego stylu. Po prześmiewczym i kiczowatym okresie z debiutanckiej płyty "Silver ballads" próbowali sił z przebojowymi, lekkimi piosenkami z polskimi tekstami na "Summer remains" czy bardziej skomplikowaną, dojrzałą muzyką z rozbudowanym instrumentarium na krążku "Who's afraid of?".Po 12 latach działalności i wydaniu 5 albumów Dick4Dick w składzie Tomek Ziętek, Krystian Wołowski, Adam Hryniewicki, Michał Skrok i Maciej Szupica wracają z płytą "tau Ceti e". I znów prezentują się w nowym wcieleniu - tym razem zespołu grającego muzykę elektroniczną. Pośród 5 utworów znalazło się miejsce na nowoczesne, taneczne inspiracje spod znaku takich zespołów jak Daft Punk czy bardziej klasyczne, syntetyczne dźwięki w stylu Kraftwerk.

- Od zawsze mieliśmy ciągoty do muzyki elektronicznej. Prawda jest taka, że przed graniem takiej muzyki na koncertach powstrzymywał nas tylko brak odpowiedniego instrumentarium. Ale głównym powodem porzucenia tradycyjnych instrumentów było znudzenie gitarowym łojeniem. W ostatnich latach coraz mniej takich zespołów wzbudza w nas emocje - mówią muzycy grupy.

Dick4Dick wystąpi w czwartek (23.02) w Zmianie Klimatu. Początek koncertu o godz. 20.00, otwarcie drzwi klubu o godz. 19.00.

UWAGA! Koncert został odwołany.

Zobacz też: Dick4Dick / "tau Ceti e" w Zmianie Klimatu

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

894 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39