To już dziś! Golec uOrkiestra zagrają charytatywnie w Białymstoku. Wciąż można kupić bilet

2023.09.25 06:57
Jak co roku, Golec uOrkiestra zagrają charytatywnie w Białymstoku na rzecz dzieci dotkniętych dystrofią mięśniową. Pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów trafią w całości na pokrycie leczenia podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie "Pro Salute".
To już dziś! Golec uOrkiestra zagrają charytatywnie w Białymstoku. Wciąż można kupić bilet
Fot: Golec uOrkiestra / Facebook

Golec uOrkiestra to niezwykła mieszanka góralskiego folku, popu, rock and rolla oraz jazzu, która zapewni wszystkim uczestnikom niezapomniany muzyczny spektakl. Twórcami tego projektu są bracia bliźniacy Łukasz i Paweł Golcowie, urodzeni w Beskidzie Żywieckim. Absolwenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w 1999 roku zadebiutowali albumem "Golec uOrkiestra 1". Utwory takie jak "Lornetka" czy "Crazy is my life" w dalszym ciągu rozbrzmiewają w sercach polskiej publiczności.

Dystrofie mięśniowe to natomiast grupa chorób genetycznych, które charakteryzują się nieodwracalnymi zmianami w mięśniach i tkance łącznej. Choroby te prowadzą do stopniowego osłabienia i zaniku mięśni, co w końcu prowadzi do inwalidztwa. W późniejszych etapach choroby mogą również uszkadzać serce i prowadzić do niewydolności oddechowej.

Naukowcy pod kierunkiem prof. Wojciecha Kułaka z Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej "Dać Szans" Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku przez ostatnie 10 lat przeprowadzają eksperymentalne terapie, które umożliwiają dzieciom dotkniętym dystrofią mięśniową poprawienie funkcjonowania, a nawet samodzielne kroki. To osiągnięcie zostało docenione zarówno w naszym kraju, jak i za granicą.

Koncert Golec uOrkiestra na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową odbędzie się w poniedziałek (25 września) w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Bilety można zakupić w kasie oraz na stronie OiFP. Pieniądze ze sprzedaży biletów pomogą w zebraniu funduszy na wsparcie dzieci chorych na dystrofię mięśniową oraz badań nad tą chorobą.

Więcej informacji: Koncert Golec uOrkiestra na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
862 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39