To już kolejna edycja tego wydarzenia. Można wygrać nagrody pieniężne

2023.09.27 07:21
Podlaski Instytut Kultury zaprasza wszystkich twórców z województwa podlaskiego do udziału w III Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Ludowej 2023. Wydarzenie stanowi okazję do zaprezentowania swoich wyrobów oraz promocji tradycji i kultury ludowej naszego regionu.
To już kolejna edycja tego wydarzenia. Można wygrać nagrody pieniężne
Fot: Podlaski Instytut Kultury / Facebook

Głównym celem III Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Ludowej jest promowanie kultury ludowej oraz zachowanie tradycyjnego dziedzictwa województwa podlaskiego. Organizatorzy pragną wspierać lokalnych twórców i zachęcać ich do kontynuowania tradycji rękodzieła, które nie tylko emanuje pięknem, ale także jest przesiąknięte artystycznym wyrazem i historycznym kontekstem.

Twórcy mogą zgłaszać swoje prace w różnych kategoriach, w tym: garncarstwo, plecionkarstwo, rzeźba, zabawki ludowe, łyżkarstwo, wycinanka, bednarstwo, kowalstwo i haft. Przegląd jest skierowany zarówno do twórców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych, jak i niezrzeszonych, którzy mieszkają w województwie podlaskim. Każdy uczestnik może zgłosić do oceny do 5 prac w wybranej technice. Prace nie mogą być wcześniej nagradzane w innych konkursach ani prezentowane na poprzednich edycjach wydarzenia.

Wystawa zgłoszonych prac odbędzie się w dniach 6–25 listopada w siedzibie Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku, przy ul. św. Rocha 14. Podsumowanie przeglądu oraz wręczenie nagród planowane jest na 25 listopada w Galerii Podlaskiego Instytutu Kultury. Pula nagród wynosi łącznie 9 tys. zł. Autorom najlepszych prac zostaną przyznane nagrody pieniężne, przy czym wartość jednej
nie przekroczy 1 tys. zł.

Termin nadsyłania zgłoszeń oraz prac upływa 20 października. Prace wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesłać na adres organizatorów.

Więcej informacji: Wojewódzki Przegląd Twórczości Ludowej w PIK

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1125 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39