To już nie zadyszka, to najprawdziwszy kryzys. Żubry przegrały 5. mecz z rzędu

2022.02.19 19:57
Żubry po 16 kolejkach sezonu miały na koncie aż 14 zwycięstw i tylko 2 porażki. Niestety po świąteczno-noworocznej przerwie w rozgrywkach z podlaską drużyną zaczęło się dziać coś złego i teraz bilans rogatej ekipy nie wygląda już tak imponująco.
Fot: Adrianna Zawadzka

II-ligowe Żubry Chorten Białystok są w dołku. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Kalinowskiego przegrał w styczniu z Kolejarzem Basket Radom, a następnie - już w lutym - Podlasianie okazali się słabsi od Polonii Warszawa oraz TSK Roś Pisz. W środku tygodnia klub z naszego miasta poległ także w rogatych derbach z Turem, a w sobotę (19.02) Żubry doznały porażki numer 5 w ostatnim czasie. Białostoczanie tym razem nie sprostali we własnej hali Enerdze Hutnik Koszykówka.

Domowe starcie ze stołeczną drużyną było wyrównane, momentami nawet bardzo, jednak tylko do pewnego momentu. Pod koniec trzeciej kwarty goście odskoczyli gospodarzom na dystans 8 punktów i prowadzenia tego do końca już nie oddali. Warszawian do zwycięstwa 88:79 pokierował świetnie dysponowany w sobotni wieczór Norman Zuber. 28-latek rzucił aż 24 punkty. Po stronie Podlasian niezłe zawody rozegrał Mariusz Rapucha, ale 23 oczka zdobyte przez doświadczonego koszykarza nie pozwoliły Żubrom wyjść z kryzysu.

W 24. kolejce nie zawiódł za to Tur. Klub z Bielska Podlaskiego ograł we własnej hali Isetię Erzurum. Zespół trenowany przez Piotra Bakuna wygrał domowy pojedynek 90:77, a karty rozdawali przede wszystkim Przemysław Zygmunciak oraz Mateusz Bębeniec. Wspomniany duet zapewnił swej drużynie aż 43 punkty.

W następnej serii zmagań Tur uda się do Legionowa na pojedynek z miejscowym Legionem, natomiast Żubry spróbują przerwać swą fatalną passę w Warszawie, tocząc wyjazdowy bój z Akademią Koszykówki Legii. Mecze te dojdą do skutku już w najbliższą środę (23.02).

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
15. MUKS Piaseczno 21 24 3-18

Żubry Chorten Białystok - Energa Hutnik Koszykówka 79:88 (21:19, 21:26, 21:26, 16:17)
Żubry Chorten Białystok: Adam Sulima-Dolina (0 pkt), Marcin Monach (2 pkt), Michał Bombrych (7 pkt), Mariusz Rapucha (23 pkt), Bartłomiej Bielski (6 pkt), Paweł Kosobudzki (0 pkt), Patryk Andruk (10 pkt), Arkadiusz Zabielski (11 pkt), Andrzej Misiewicz (12 pkt), Maciej Bębeniec (2 pkt), Paweł Trypus (6 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Isetia Erzurum 90:77 (25:27:26, 20:17, 18:13)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Przemysław Zygmunciak (22 pkt), Mateusz Bębeniec (21 pkt), Bartłomiej Wróblewski (8 pkt), Łukasz Kuczyński (15 pkt), Jakub Lewandowski (3 pkt), Przemysław Tradecki (7 pkt), Jarosław Giżyński (9 pkt), Patryk Milewski (0 pkt), Michał Szwedo (5 pkt), Marcin Marczuk (0 pkt)