To koniec pucharowej przygody. Białostoczanie wyeliminowani

2024.02.04 16:15
W ten weekend nie odbywają się futsalowe zmagania o ligowe punkty, gdyż rozgrywana jest 1/16 finału Pucharu Polski. Na wspomnianym etapie zobaczyliśmy w akcji Futbalo Białystok, które niestety, mimo roli faworyta, nie zdołało awansować dalej.
To koniec pucharowej przygody. Białostoczanie wyeliminowani
Fot: Adrianna Zawadzka

Futbalo Białystok nie powtórzy wyniku z sezonu 2019/2020 i nie wystąpi w 1/8 finału Pucharu Polski. Zespół ze stolicy Podlasia przegrał bowiem w hali Szkoły Podstawowej nr 8 z Wenecją Pułtusk, przez co żegna się z opisywanymi rozgrywkami. I-ligowe Futbalo poległo z rywalem z tego samego szczebla 1:2.

- Inicjatywa na początku spotkania należała zdecydowanie do nas. Prowadziliśmy grę, a przeciwnicy skupieni byli przede wszystkim na defensywie. Od razu uwidoczniła się nasza bolączka, a mianowicie brak skuteczności. Brakowało precyzji i zimnej krwi. Takiego problemu nie miała natomiast ekipa z Pułtuska. Drugi celny strzał na bramkę oddany w 12. minucie przez Michała Knajdrowskiego wylądował w sieci, a chwilę później zrobiło się jeszcze gorzej, bo po rzucie rożnym Przemka Karłowicza pokonał Duarte Araujo. Jeszcze przed przerwą zdobyliśmy kontaktowego gola, gdyż Damian Grabowski dorzucił ze skrzydła piłkę na Mateusza Baranowskiego, a ten pokonał bramkarza zespołu z Mazowsza. Druga połowa to ambitne próby z naszej strony zmierzające do zmiany niekorzystnego rezultatu. Niestety bramka Wenecji była jak zaczarowana i piłka w żaden sposób nie chciała znaleźć do niej drogi. Mamy czego żałować, bo niemal przez całe 20 minut byliśmy stroną prowadzącą grę. Przegranej jednak nie udało się uniknąć - komentuje pucharową potyczkę Futbalo.

Jeżeli chodzi o pozostałe drużyny z Białegostoku, to te swój udział w aktualnej odsłonie Pucharu Polski zakończyły na 1/32 zmagań. Co ciekawe, Wenecja Pułtusk w poprzedniej rundzie również wylieminowała przedstawiciela stolicy Podlasia. Wtedy to wspomniany zespół okazał się lepszy od Jagiellonii.

Puchar Polski w futsalu - 1/16 finału
Futbalo Białystok - Wenecja Pułtusk 1:2 (1:2)
Bramki: Mateusz Baranowski - Michał Knajdrowski, Duarte Araujo

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1252 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39