To on spróbuje zastąpić Vassiljeva. Martin Pospisil nowym zawodnikiem Jagiellonii

2017.07.04 15:46
Czeski pomocnik Martin Pospisil został drugim po Guilherme letnim wzmocnieniem białostockiej Jagiellonii. 26-latek związał się z wicemistrzem Polski 4-letnim kontraktem.
To on spróbuje zastąpić Vassiljeva. Martin Pospisil nowym zawodnikiem Jagiellonii
Fot: jagiellonia.pl

Ofensywny pomocnik Martin Pospisil będzie występował w białostockiej Jagiellonii. Były piłkarz Sigmy Ołomuniec, Victorii Pilzno i ostatnio FK Jablonec już zimą był łączony z podlaskim zespołem, ale wtedy na linii Jaga-Czesi nie udało się uzyskać porozumienia. Po kilku miesiącach sytuacja uległa jednak zmianie i 26-latek trafił w końcu na Słoneczną, gdzie postara się zastąpić w roli kreatora gry Konstantina Vassiljeva.

- Wiem, że Jagiellonia ma świetnych kibiców, którzy tworzą fantastyczną atmosferę. W poprzednim sezonie drużyna do samego końca walczyła o tytuł mistrza kraju, dlatego w tym wiele par oczu będzie zwróconych właśnie na Jagę. Taka presja mnie jednak nie paraliżuje, a wręcz motywuje – powiedział na łamach oficjalnej strony klubu nowy nabytek Żółto-Czerwonych.

Czech ma na swoim koncie prawie 150 występów w rodzimej ekstraklasie i 3 gry w narodowej reprezentacji. Udany był dla niego zwłaszcza sezon 2014/2015, kiedy to w 30 spotkaniach w barwach FK Jablonec zdobył 7 goli i zaliczył 4 asysty. Pospisil posiada też w CV Puchar i Superpuchar Czech. Po trofea te sięgał w 2012 r. podczas występów w Sigmie Ołomuniec.

Mierzący 178 cm ofensywny pomocnik – który uważany był za jednego z najlepszych na swojej pozycji w lidze czeskiej – związał się z Dumą Podlasia 4-letnim kontraktem. Na boisku będzie grał z numerem 26.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

977 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39