To oni mogą być przyszłością Białegostoku. Uczestnicy "Talentów XXI wieku" nagrodzeni

2016.10.17 17:53
280 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, uczestników projektu "Talenty XXI wieku", otrzymało pamiątkowe certyfikaty i medale.
To oni mogą być przyszłością Białegostoku. Uczestnicy "Talentów XXI wieku" nagrodzeni
Fot: UM Białystok / Dawid Gromadzki

W poniedziałek (17.10) w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się podsumowanie działań w ramach projektu "Talenty XXI wieku".

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył pamiątkowe certyfikaty i medale 280 uczniom z 32 szkół biorących udział w projekcie. Podziękowania otrzymali też nauczyciele i koordynatorzy, a także instytucje i uczelnie wspierające projekt, m.in. Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka i Uniwersytet Medyczny.

Była to okazja do porozmawiania o samej idei, a także o rozwoju osób utalentowanych. Zaprezentowano wyniki badań zdolności i uzdolnień uczniów białostockich gimnazjów.

- Dzięki projektowi "Talenty XXI wieku" możemy identyfikować talenty na każdym szczeblu edukacji i tworzyć indywidualne ścieżki rozwoju. Młodzi, zdolni białostoczanie to przyszłość naszego miasta, dlatego warto ich wspierać i pomagać w rozwijaniu ich uzdolnień - mówił Tadeusz Truskolaski.

Podczas drugiej części spotkania omówiono działania podjęte w ramach projektu, m.in. "Olimpiadę Innowacji Technicznych i Wynalazczości".

Do "Talentów XXI wieku" przystąpiło 7 zespołów szkół, 18 gimnazjów i 7 liceów.

Organizatorom zależało na przygotowaniu młodych białostoczan do pracy w innowacyjnych przedsiębiorstwach. Wykształceni pracownicy mogą być zachętą do inwestowania w Białymstoku.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1501 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39