To ostatni dzwonek, aby zapisać dziecko do gimnazjum

2014.04.30 00:00
Kończy się nabór w białostockich gimnazjach. Tylko do 30 kwietnia rodzice mają czas na złożenie dokumentów do wybranych przez siebie placówek.
To ostatni dzwonek, aby zapisać dziecko do gimnazjum
Fot: sxc.hu

Tylko do końca dzisiejszego dnia rodzice mają czas na złożenie wniosków do wybranych przez siebie szkół gimnazjalnych. Z ofertą wszystkich białostockich placówek można zapoznać się na: bialystok.gimnasio.pl - poprzez tę stronę odbywają się także zapisy drogą elektroniczną. Jeżeli chodzi o dalszą procedurę rekrutacji, do 1 lipca rodzice powinni dostarczyć świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, zaś 2 lipca zostanie ogłoszona lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Ostateczna liczba osób przyjętych będzie znana natomiast 4 lipca.

Przypomnijmy, że w samym Białymstoku do wyboru są aż 23 szkoły gimnazjalne. W pierwszej kolejności, podobnie jak w latach ubiegłych, przyjmowane będą dzieci zamieszkujące w obwodzie danej placówki. W przypadku młodzieży spoza - brana pod uwagę będzie punktacja ocen ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej z wybranych przedmiotów.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

995 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39