To ostatnia okazja aby zobaczyć "Baron Cygański". Na scenę OiFP wróci kultowy musical

2024.02.06 19:00
W weekend (10-11 lutego) publiczność OiFP zobaczy dwa ostatnie w tym sezonie artystycznym spektakle "Barona Cygańskiego". Już 1 marca na Dużą Scenę OiFP powróci kultowy musical Andrew Lloyda Webbera, czyli "Jesus Christ Superstar". Ponadto, trwają przygotowania do marcowej premiery widowiska "Life is a Cabaret". Bilety są już w sprzedaży.
To ostatnia okazja aby zobaczyć "Baron Cygański". Na scenę OiFP wróci kultowy musical
Fot: Michał Heller/OiFP
"Baron Cygański" w OiFP

"Baron Cygański"

"Baron cygański" to najsłynniejsza operetka kompozytora Johannesa Straussa, uważana przez niego samego za jego największe osiągnięcie. Inspiracją do stworzenia tego dzieła był dramatyczny i liryczny tekst noweli "Sáffi" autorstwa Móra Jókaia. Komponując utwór, Strauss miał na celu stworzenie dzieła bardziej operowego niż operetkowego, co zaowocowało długą i skrupulatną pracą nad każdą postacią, arią i sceną. Świat przedstawiony w "Baronie cygańskim" to mieszanka cygańsko-węgierskiego milieau, gdzie realistyczne wątki fabularne przeplatają się z bajecznymi obrazami obozu cygańskiego. Dominują rytm ognistego czardasza i porywającego walca.

Ostatnie dwa w tym sezonie artystycznym spektakle "Barona Cygańskiego" będą prezentowane na scenie OiFP w sobotę (10 lutego) i niedzielę (11 lutego).

"Jesus Christ Superstar"

"Jesus Christ Superstar" to rock opera skomponowana przez Andrew Lloyda Webbera. Opowieść opowiedziana w "Jesus Christ Superstar" koncentruje się na ostatnich siedmiu dniach życia Jezusa, poprzedzających jego ukrzyżowanie, przedstawiając wydarzenia zarówno z perspektywy zwolenników, jak i przeciwników. W Polsce musical ten pojawił się po raz pierwszy w 1987 roku, natomiast na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej został zaprezentowany premierowo 29 lutego 2020 roku.

"Jesus Christ Superstar" powróci na scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej 1 marca.

"Life is a Cabaret"

"Life is a Cabaret" to spektakularne show taneczno-wokalne przygotowane przez twórców Broadway Dance Club, które przeniesie widzów w magiczny świat kabaretu Moulin Rouge. Na Dużej Scenie OiFP wystąpi ponad 30 artystów, prezentując dynamiczne tanga, rytmiczną sambę brazylijską, eleganckie fokstroty, swingowe charlestony, zmysłową bossa novę oraz spektakularne tańce z piórami.

Opera i Filharmonia Podlaska stworzy niepowtarzalną atmosferę, przedłużając część głównej sceny w stronę publiczności i przygotowując specjalne miejsca VIP przy stolikach po obu jej stronach. Widzowie z tych miejsc będą mieli niepowtarzalną okazję do bliskiego obserwowania artystów i chłonięcia show wszystkimi zmysłami.

Premiera "Life is a Cabaret" odbędzie się 8 marca na Dużej Scenie OiFP.

Bilety na musical "Jesus Christ Superstar" oraz na widowisko "Life is a Cabaret" są już dostępne online na stronie Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz stacjonarnie w kasie biletowej OiFP (ul. Odeska 1).

Więcej informacji:
Show taneczno-wokalne "Life is a Cabaret"
Musical "Jesus Christ Superstar"
Pełny repertuar Opery i Filharmonii Podlaskiej na luty można zobaczyć TUTAJ.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

997 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39