"Tonia". Przedpremierowy seans oraz spotkanie z reżyserem

2022.09.05 14:22
W najbliższą niedzielę (11.09) białostoczanie będą mieli szansę spotkać się z reżyserem Marcinem Bortkiewiczem. Spotkanie zaplanowane jest przy okazji przedpremierowego seansu filmu "Tonia".
"Tonia". Przedpremierowy seans oraz spotkanie z reżyserem

Tonia jest dziewczyną, która mieszka ze swoim ojcem i babcią. Jej matka zmarła, a ojciec nadmiernie spożywa alkohol czego skutkiem jest utrata pracy. Babcia Tonii uznaje za najlepsze wyjście wydelegowanie go na trzy miesiące do pracy na budowie we Włoszech. Tonia natomiast zrobi wszystko, co w jej mocy, aby udaremnić plan swojej babci.

Marcin Bortkiewicz to reżyser oraz scenarzysta, który działał także jako aktor. To autor kilku filmów krótkometrażowych: "Portret z pamięci" czy "Nauczanie początkowe". Debiut filmu pełnometrażowego pt. "Noc Walpurgi" został zauważony przez krytyków, przez co doczekał się kilku nagród.

Teraz wyreżyserował przepiękny poetycki film pt. "Tonia" utrzymany w stylu "Cinema Paradiso" Giuseppe Tornatore. Główną rolę w tym obrazie scenarzysta i reżyser powierzył swojej córce Mariannie. Stworzyła ona rewelacyjną kreację. Może się wydawać, że życie rodzinne ma ogromne znaczenia dla reżysera nie tylko w prywatnej sferze, ale także w twórczości.

- Jeżeli mamy zrobić film autorski, to nie pozostaje nic innego, jak powiedzieć coś, na czym nam naprawdę zależy i co miałoby być wyrazem tego, co czuję, co myślę, jak postrzegam świat. Więc naturalne wydaje mi się, że czerpię z doświadczeń mojego życia albo życia przodków - powiedział
Marcin Bortkiewicz goszcząc w radiowej Jedynce.

Szczegóły: Tonia - pokaz przedpremierowy oraz spotkanie z reżyserem

Hubert Jankowski
24@bialystokonline.pl

1163 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39