Tor Białystok przechodzi na system jesienny. Wydarzeń jednak nie zabraknie

2022.10.25 17:44
Jazdy motocyklowe na życzenie, gokartowe środy i więcej jazd samochodowych - Tor Białystok przechodzi na system jesienny, ale wcale nie oznacza to, że na wspomnianej motoarenie będzie nudno. Lista wydarzeń jest bogata.
Tor Białystok przechodzi na system jesienny. Wydarzeń jednak nie zabraknie
Fot: BOSiR

Dynamiczna i bezpieczna jazda wymaga praktyki. Coraz więcej osób ma tego świadomość i chętnie korzysta z treningów i jazd, które odbywają się na Torze Białystok. Tylko w tym roku (do 24 października) Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji obsłużył na swojej motoarenie prawie 5 tys. osób. Największą grupę klientów stanowili motocykliści.

Osoby, które jeszcze nie znają opisywanego obiektu lub bywają na nim sporadycznie, mają okazję nadrobić zaległości w najbliższą niedzielę. 30 października zorganizowany zostanie bowiem dzień otwarty z promocyjnymi cenami na jazdy samochodowe. Wydarzenie nosi nazwę "Odwiedź swój Tor".

Jazda kosztować ma wtedy tylko 15 zł. Sesje 10-minutowe będą przeprowadzane w grupach po maksymalnie 5 samochodów. Kierowcy kolejnych sesji będą szykowali się do jazdy na obowiązkowej odprawie, na której omówione zostaną zasady panujące na obiekcie. Warto zaznaczyć, że z dobrodziejstw toru skorzystać mogą także te osoby, które nie posiadają prawa jazdy. Na dzień otwarty nie są wymagane wcześniejsze zapisy, ale zalecane jest wydrukowanie oraz podpisanie i przekazanie obsłudze specjalnego oświadczenia. Impreza odbędzie się w godz. 11.00-15.00, a podczas jej trwania obowiązuje zakaz driftu.

Z Toru Białystok korzystają rajdowcy, drifterzy, posiadacze gokartów, ale też zwykli użytkownicy dróg i przyszli kierowcy. Obsługiwani są również motocykliści, którzy wciąż mają warunki do treningów. W tym miesiącu jazdy dla jednośladów na Torze Białystok zaplanowane są jeszcze na czwartek i piątek (27 i 28 października). Władze obiektu zakładają jednak, że warunki atmosferyczne drastycznie się nie pogorszą i w ciągu najbliższych dni sezon motocyklowy jeszcze się nie zakończy. Jeśli będzie sprzyjająca aura, można umówić się na jazdy motocyklowe na życzenie. Organizowane są one w środy.

Należy także dodać, że od listopada w środy będą przeprowadzane jazdy gokartowe, a w pozostałe dni jazdy samochodowe. Planowane są też inne wydarzenia. 11 listopada w ramach Samochodowych Mistrzostw Białegostoku odbędzie się na Torze Białystok Rajd Niepodległości, a 20 listopada obiekt ma świętować kolejne urodziny, dzięki czemu jazdy samochodowe dostępne mają być w niższych cenach.

Warto zwrócić uwagę, że 1 listopada mieszcząca się przy ul. Ciołkowskiej motoarena będzie nieczynna.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1207 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39