Toyota wpadła do wody. Nie żyją dwie osoby

2014.11.10 00:00
Do Sądu Rejonowego w Białymstoku trafił akt oskarżenia przeciwko Leszkowi R. Pijany mężczyzna, prowadząc samochód spowodował wypadek, w którym zginęły dwie osoby.
Toyota wpadła do wody. Nie żyją dwie osoby
Fot: KMPSP Białystok

Sprawa dotyczy wydarzeń z końca lipca bieżącego roku. Do Zalewu Siemianówka wpadł samochód. Okazało się, że kierowca był pijany. Leszek R. podwoził znajomych. Niestety nie dojechali na miejsce. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna jechał pod słońce i nie obserwował uważnie trasy przed autem. W pewnym momencie 52-latek zauważył, że droga się zwyczajnie skończyła. Mimo hamowania było już za późno, auto z wału przeciwpowodziowego wpadło do wody. Zarówno kierowcy, jak i pasażerowi siedzącemu obok udało się wyjść z toyoty o własnych siłach. Niestety dwie osoby, siedzące z tyłu auta, nie wyszły z pojazdu. Mimo, że przypadkowy świadek próbował im pomóc, nie udało się ich uratować. 32- i 45-latek zginęli.

Z ustaleń prokuratury wynika, że wszyscy podróżujący toyotą byli mocno pijani. Leszek R. usłyszał już zarzuty. 52-latek przyznał się do popełnionego czynu. Leszek R. przebywa obecnie na wolności. W sprawie będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1227 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39