Tradycyjne czepkowanie na UMB. Rozdano też dyplomy

2016.11.25 11:13
Na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbyło się uroczyste czepkowanie studentów pielęgniarstwa i położnictwa.
Tradycyjne czepkowanie na UMB. Rozdano też dyplomy
Fot: UMB

W czwartek (24.11) w Auli Centrum Dydaktyczno-Naukowego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbyło się uroczyste czepkowanie studentów II roku studiów I stopnia pielęgniarstwa i położnictwa. Udział w tym wzięły łącznie 94 osoby.

Jest to uroczystość zawodowa, podczas której osoby studiujące pielęgniarstwo i położnictwo symbolicznie dołączają do grona pielęgniarek, otrzymując białe czepki. Określa się je jako oznakę pierwszego stopnia "wtajemniczenia" do zawodu. Dla studentów to ważne wydarzenie, szczególnie biorąc pod uwagę to, że pielęgniarski czepek nie jest już codziennym widokiem w naszych szpitalach.

Po czepkowaniu miało miejsce drugie ważne dla podlaskiej uczelni wydarzenie - rozdano dyplomy absolwentom dietetyki, elektroradiologii, fizjoterapii, logopedii z fonoaudiologią, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego oraz zdrowia publicznego. Białostocki Wydział Nauk o Zdrowiu ukończyły 302 osoby.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1300 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39