Tragiczne losy dzieci. Wstęp na film jest wolny

2018.02.05 16:17
Trwa nowy sezon Wschodniej Akademii Filmowej, podczas której można oglądać filmy fabularne, reportaże i dokumenty. Najbliższy pokaz odbędzie się w czwartek (8.02).
Tragiczne losy dzieci. Wstęp na film jest wolny
Fot: materiały Muzeum Pamięci Sybiru

To projekt adresowany do zwolenników edukacji poprzez kino. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z tradycji dyskusyjnych klubów filmowych, kiedy to film staje się prowokacją do rozmowy i wymiany myśli na temat prezentowanego dzieła filmowego i tematyki przybliżanej przez reżysera. W repertuarze Wschodniej Akademii Filmowej znajdują się filmy związane z szeroko rozumianą tematyką syberyjską, popularyzujące wiedzę na temat Syberii jako krainy geograficznej oraz miejsca zesłania Polaków i różnych narodów. Osobne miejsce w działaniach Akademii zajmuje tematyka dotycząca dziejów dawnych ziem II Rzeczypospolitej, wątków historycznych i obyczajowych pogranicza polsko-białorusko-litewskiego oraz dawnych ziem kresowych.

Podczas najbliższego pokazu można będzie obejrzeć film "Dzieci tułacze" w reżyserii Józefa Gębskiego. To dwuczęściowy dokument zrealizowany w 2006 r., opowiadający o losach polskich dzieci wywożonych w czasie II wojny światowej przez Sowietów do łagrów Syberii. Dokumentalista przywołuje ich historie z perspektywy dorosłych już bohaterów. Wszyscy z nich podkreślają, że dzieciństwo na Syberii pozostawiło w ich psychice i osobowości niezatarte ślady.

Pokaz odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Wystawienniczym Muzeum Pamięci Sybiru przy ul. Sienkiewicza 26. Wstęp jest wolny.

Program: Wschodnia Akademia Filmowa - styczeń - marzec

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1775 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39