Tragiczny weekend na podlaskich jeziorach. Utonęły trzy osoby

2014.08.04 00:00
Miniona niedziela (3.08) okazała się tragiczna nad podlaskimi jeziorami. Łącznie utonęły 3 osoby, 3 zostały wyciągnięte z wody, a 1 wciąż jest poszukiwana.
Tragiczny weekend na podlaskich jeziorach. Utonęły trzy osoby
Fot: KWP Białystok

Do wszystkich zdarzeń doszło w niedzielę (3.08) po południu. Najpierw, około godz. 15.00, utonął 24-latek kąpiący się na niestrzeżonym kąpielisku w rejonie plaży miejskiej w Rajgrodzie.

Do kolejnej tragedii doszło zaledwie godzinę później w pobliżu jednej z dzikich plaż w gminie Turośl (powiat kolneński). Tam 48-latek wraz z dwoma synami w wieku 16 i 23 lat postanowili schłodzić się w rzece Pisa. Jednak podczas kąpieli zostali porwani przez nurt. Żaden z chłopców nie umiał pływać - najmłodszy utonął. Dwaj pozostali mężczyźni zostali wyciągnięci z wody.

Do trzeciego zdarzenia doszło w podobnym czasie w Białymstoku nad zalewem przy ul. Plażowej. Jak ustalili policjanci, pijany 37-latek kąpiąc się około 10 metrów od brzegu w pewnym momencie zaczął tonąć. Dzięki szybkiej reakcji świadka zdarzenia, został uratowany i przewieziony do szpitala.

Kolejna tragedia wydarzyła się na niestrzeżonym zbiorniku wodnym koło Jasionówki. Wtedy pod wodą zniknął 17-latek. Młody mężczyzna został wyłowiony po około 10 min. Niestety pomimo udzielonej na miejscu pomocy medycznej nie udało się go uratować.

Policjanci i strażacy nadal szukają 37-latka, który poszedł się kąpać w sztucznym zbiorniku wodnym powstałym po starej żwirowni w rejonie miejscowości Wyliny-Ruś. Po pewnym czasie, odpoczywający nad wodą razem z mężczyzną znajomi, zaniepokojeni jego dłuższą nieobecnością, zaczęli go szukać. Jednak, gdy się to nie udało, powiadomili wysokomazowieckich policjantów.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1306 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39