Tragiczny wypadek na S8. Kobieta spłonęła w samochodzie

2022.08.01 13:02, Aktualizacja: 2022.08.01 14:50
Do zdarzenia doszło na trasie Warszawa-Białystok. Aktualnie zablokowana jest droga w stronę Białegostoku. Policja wyznaczyła objazdy.
Tragiczny wypadek na S8. Kobieta spłonęła w samochodzie
Fot: Policja Wyszków

W poniedziałek (1.08) około godz. 10.20 na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Ojcowizna (woj. mazowieckie) doszło do tragicznego wypadku. Wstępnie wiadomo, że dwa samochody osobowe zderzyły się z ciężarówką, a jedno z aut zapaliło się.

- Na miejscu pracują policjanci ruchu drogowego, którzy wyjaśniają przebieg i okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych i pojazdu ciężarowego. Służby ratunkowe udzielają pomocy poszkodowanym. Kierowca pojazdu ciężarowego nie został ranny. Niestety pomimo udzielonej pomocy i reanimacji jedna osoba poniosła śmierć na miejscu - poinformował kom. Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Czynności na miejscu wykonywane są pod nadzorem prokuratora. Aktualnie technik kryminalistyki wykonuje oględziny miejsca, pojazdów oraz sporządza szkice zdarzeniowe. Policjanci przesłuchują również świadków.

- Niestety życia kobiety, która podróżowała spalonym mitsubishi nie udało się uratować. Mimo udzielonej pomocy medycznej i reanimacji lekarz stwierdził zgon. Kobietę z płonącego i zadymionego samochodu wyciągnęli inni kierowcy. Tożsamość tragicznie zmarłej kobiety na tę chwilę nie jest znana i jest ustalana przez policjantów wydziału kryminalnego - dodał kom. Damian Wroczyński.

Do szpitala został również przewieziony 30-latek z Warszawy, który kierował toyotą. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dalsze postępowanie dokładnie wyjaśni przebieg i okoliczności tego tragicznego zdarzenia drogowego.

Droga w stronę Białegostoku jest całkowicie zablokowana.

Policja wyznaczyła objazdy: samochody osobowe kierowane są na węźle komunikacyjnym Wyszków Północ (w miejscowości Turzyn) na drogę techniczną. Natomiast pojazdy ciężarowe na węźle komunikacyjnym Wyszków Południe na drogę krajową nr 62 w stronę Sokołowa Podlaskiego oraz na drogę techniczną na węźle komunikacyjnym Wyszków Północ. Pojazdy, które utknęły w korku będą sukcesywnie wycofywane. Policja apeluje o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do poleceń służb.

[AKTUALIZACJA]

Znane są już wstępne ustalenie funkcjonariuszy - według nich 36-letnia kierująca mitsubishi jadąc lewym pasem w kierunku Białegostoku z niewiadomych na tę chwilę przyczynę, zderzyła się z jadącą prawym pasem ciężarówką z naczepą, a następnie zatrzymała swój pojazd na lewym pasie ruchu. 30-letni kierowca toyoty jadący w tym samym kierunki nie wyhamował i uderzył w tył mitsubishi, w wyniku czego pojazd mieszkanki Warszawy stanął w płomieniach.

Do akcji przystąpili świadkowie zdarzenia, którzy bez wahania podbiegli do samochodu i wydobyli z niego kobietę, a następnie przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej. Niestety pomimo tak szybkiego działania kierowców oraz prowadzonej reanimacji przez medyków życia 36-latki nie udało się uratować.

Będący na miejscu technik kryminalistyki m.in. zabezpieczył ślady, wykonał oględziny miejsca zdarzenia, pojazdów, sporządził szkice zdarzeniowe wraz ze zdjęciami. Policjanci z wydziału kryminalnego przesłuchali świadków tragicznego wypadu. Auta osobowe zostały zabezpieczone na parkingu policyjnym, celem wykonania specjalistycznych ekspertyz. Decyzją prokuratora zabezpieczono również ciało tragicznie zmarłej kobiety, aby wykonać sekcję zwłok, a kierowcom pobrano krew do badań laboratoryjnych.

[AKTUALIZACJA]

Policjanci zakończyli czynności na miejscu tragicznego wypadku. Służby drogowe oczyściły drogę. Trasa S8 ponownie jest przejezdna bez utrudnień.

- Apelujemy o ostrożność na drogach. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragicznych zdarzeń - przekazała policja.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

888 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39