Tragiczny wypadek na trasie Białystok - Warszawa

2006.04.03 00:00
3 kwietnia, kilka minut po północy doszło do kolejnego tragicznego wypadku w pobliżu Jeżewa Starego na trasie Białystok - Warszawa.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że jadący w kierunku Białegostoku najprawdopodobniej polski TIR z nieznanych na razie przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie czołowo zderzył się z jadącą z przeciwka łotewską ciężarówką. Po odbiciu się przyczepa polskiego tira uderzyła w kolejną łotewską ciężarówkę zmierzającą w kierunku Warszawy. Natychmiast po zderzeniu wszystkie TIR-y stanęły w płomieniach.

Kierowcy pierwszych dwóch uczestniczących w wypadku pojazdów zginęli w płonących wrakach.

Siła zderzenia wyrzuciła przez okno 19-letniego pasażera drugiego łotewskiego TIR-a. Chłopak po odzyskaniu przytomności zobaczył płonące samochody. W ostatniej chwili zdążył uratować ojca wyciągając go zza kierownicy palącego się samochodu. Obydwaj trafili do szpitala.

Już wiadomo, że usuwanie skutków wypadku i przywrócenie normalnego ruchu na tym odcinku drogi krajowej nr 8 trwało kilka godzin. Policjanci zabezpieczyli teren i kierowali ruchem poprzez wyznaczone objazdy.


1516 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39