Transgraniczny pościg. Zatrzymano 7 nielegalnych migrantów

2014.07.25 00:00
Oddział Straży Granicznej z Rutki Tartak oraz funkcjonariusze litewscy zatrzymali 7 nielegalnych migrantów z Wietnamu. Przewoził ich obywatel Polski, który nie zatrzymał się do kontroli po stronie litewskiej.
Transgraniczny pościg. Zatrzymano 7 nielegalnych migrantów
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

W czwartek (24.07) ok. godz. 15.00 funkcjonariusze z placówki SG w Rutce Tartak otrzymali zawiadomienie od litewskiej służby granicznej o przekroczeniu granicy litewsko-polskiej przez samochód, który nie zatrzymał się do kontroli. Litewscy funkcjonariusze udali się w pościg transgraniczny, a patrol SG, zaraz po otrzymaniu informacji, wyjechał naprzeciw, blokując drogę uciekinierom.

Samochód zatrzymano w Jeziorkach (gm. Szypliszki) – okazało się, że auto prowadził obywatel Polski. Kierowca przewoził 7 Wietnamczyków. Ustalono, że 2 migrantów posiada paszporty bez ważnych wiz, a 5 pozostałych cudzoziemców nie ma żadnych dokumentów. Obywatele Wietnamu, po wykonaniu niezbędnej dokumentacji w ramach readmisji, zostaną przekazani stronie litewskiej. Kierowca pozostaje w dyspozycji funkcjonariuszy placówki SG.

Marta Abramczyk
marta.a@bialystokonline.pl

1049 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39