Transmisja z Nowego Jorku w Operze. Wystąpi słynny śpiewak

2019.01.11 16:05
Piotra Beczałę, polskiego tenora o międzynarodowej sławie, będzie można zobaczyć w "Adrianie Lecouvreur" F. Cilèa, premierze sezonu The Metropolitan Opera transmitowanej w OiFP na żywo z Nowego Jorku.
Transmisja z Nowego Jorku w Operze. Wystąpi słynny śpiewak
Fot: MET

Kulisy teatru, intryga, miłość i postać wielkiej XVIII-wiecznej paryskiej aktorki Adrienne Lecouvreur to składniki idealnego libretta operowego. Gwiazda francuskiej sceny teatralnej rzeczywiście była nie tylko cenioną za naturalność i wdzięk aktorką, ale także kochanką marszałka Maurycego Saskiego, syna Augusta Mocnego. Powstała legenda, że Lecouvreur została otruta przez swą rywalkę - panią Bouillon - przy pomocy bukietu fiołków nasączonych trucizną, w rzeczywistości jednak umarła na dyzenterię.

Na podstawie tej legendy Francesco Cilea stworzył operę "Adriana Lecouvreur", która dziś uważana jest za największe dzieło kompozytora i sztandarową operę włoskiego weryzmu.
W nowej inscenizacji Sir Davida McVicara w roli tytułowej wystąpi Anna Netrebko, która niedawno dołączyła tę partię do swojego repertuaru. Maurycym, synem Augusta Mocnego, będzie Piotr Beczała.

Piotr Beczała osiągnął już chyba wszystko, co możliwe w karierze śpiewaka operowego - występował m.in. w Metropolitan Opera (debiut w operze Giuseppe Verdiego Rigoletto 19 grudnia 2006), Covent Garden Theatre, San Francisco Opera, w Hamburgu, Berlinie, Frankfurcie nad Menem, Monachium i mediolańskiej La Scali.

Transmisja odbędzie się w sobotę (12 stycznia). Początek o godz. 18.55 na scenie kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Zobacz też: Transmisja z MET - Francesco Cilea "Adriana Lecouvreur"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

959 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39