Trener-legenda odznaczony złotym medalem PZPN

2023.08.25 09:38
W miniony wtorek, 22 sierpnia podczas spotkania Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej w Tykocinie, trener Ryszard Karalus został odznaczony złotym medalem PZPN za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej.
Trener-legenda odznaczony złotym medalem PZPN
Fot: Podlaski ZPN
Ryszard Karalus

78-letni trener Ryszard Karalus jest jedną z najbardziej legendarnych postaci w historii Jagiellonii Białystok - klubu, z którym jest związany od prawie 50 lat - najpierw jako zawodnik, a następnie jako szkoleniowiec i działacz.

Dzięki swoim osiągnięciom, przede wszystkim jako trener białostockiej młodzieży, Karalus doczekał się swojego miejsca w znajdującej się na elewacji Stadionu Miejskiego w Białymstoku, Galerii Sław Jagiellonii. Teraz, do grona zdobytych przez niego wyróżnień dołączył złoty medal Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Młodymi podopiecznymi Karalusa byli reprezentanci Polski m.in.: Tomasz Frankowski, Marek Citko, Mariusz Piekarski, Daniel Bogusz i Jacek Chańko. Trener prowadził także seniorskie drużyny żółto-czerwonych, m.in. na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w ówczesnej w I lidze (1989/1990).

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

995 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39