Trenuj jak żołnierz. Wydłużono zapisy na szkolenie wojskowe

2023.05.06 09:17
Pierwszy etap projektu "Trenuj jak żołnierz" w 18. Pułku Rozpoznawczym w Białymstoku został przeniesiony z dni 6-7 maja na 27-28 maja.
Trenuj jak żołnierz. Wydłużono zapisy na szkolenie wojskowe
Fot: pixabay.com

Projekt "Trenuj jak żołnierz" oferuje ochotnikom możliwość udziału w 16-dniowym szkoleniu wojskowym, które będzie prowadzone w elastycznej, dwuetapowej formule. Pierwszy etap trwa 2 dni i pozwala na poznanie jednostki oraz jej członków. Drugi etap trwa 14 dni i odbywa się w czasie wakacji. Podczas całego cyklu uczestnik będzie miał okazję nauczyć się podstawowych umiejętności wojskowych, takich jak obsługa broni, strzelanie, taktyka, terenoznawstwo, przetrwanie w trudnych warunkach, walka wręcz, łączność i podstawy musztry.

Pierwszy etap, który pozwoli zapoznać się z wojskiem i jednostką, miał rozpocząć się w 18. Pułku Rozpoznawczym w Białymstoku w dniach 6-7 maja, jednak termin ten został przesunięty na weekend 27-28 maja. W związku z tym wydłużył się termin zapisów do 26 maja.

Szkolenie właściwe będzie prowadzone między 16-29 lipca i 6-19 sierpnia. Szkolenie prowadzone jest w oparciu o infrastrukturę 30 jednostek wojskowych na terenie całego kraju – zgłaszający może wybrać dowolną z nich.

W trakcie trwania szkolenia jednostki wojskowe zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie. Dodatkowo każdemu szkolącemu przysługuje wynagrodzenie jako szeregowemu żołnierzowi rezerwy - 130 zł za dzień szkolenia. Szkolenie kończy się złożeniem przysięgi wojskowej i wejściem do pasywnej rezerwy Wojska Polskiego.

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru. Cały czas można się również zgłaszać bezpośrednio do jednostki wojskowej prowadzącej szkolenie - osobiście, telefonicznie, drogą mailową.

Ponadto z związku z nadchodzącą pracującą sobotą w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Białymstoku przekazano, że pracująca sobota nie odbędzie się w pierwszą sobotę miesiąca, tak jak zawsze, tylko dopiero 13 maja. Siedziba przy ul. Lipowej 35 otwarta będzie w godz. 8.00-14.00.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1256 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39