Trofeum dla Ruchu. Rozegrano finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

2022.06.09 08:49
Wiemy już, która z podlaskich drużyna, oprócz Jagiellonii i Wigier, wystąpi w kolejnej odsłonie Pucharu Polski. Będzie to Ruch Wysokie Mazowieckie, gdyż to właśnie ta ekipa wygrała finał na szczeblu wojewódzkim.
Trofeum dla Ruchu. Rozegrano finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim
Fot: Podlaski ZPN

Niespodzianki nie było. To Ruch Wysokie Mazowieckie pełnił rolę faworyta podczas rozgrywanego w Zambrowie finału Okręgowego Pucharu Polski i to ta drużyna uniosła w środowy (8.06) wieczór cenne trofeum. Wicelider IV ligi w decydującym starciu dosyć łatwo ograł Tura Bielsk Podlaski.

Mecz zakończył się wynikiem 3:0, a wszystkie gole padły po uderzeniach głową. Już w 7. minucie rywalizacji rezultat spotkania otworzył Patryk Pasko, a następnie, jeszcze w pierwszej połowie, na 2:0 podwyższył Kamil Jackiewicz. Ten sam piłkarz dobił przeciwników w minucie numer 66, w efekcie czego puchar powędrował w ręce zawodników Ruchu. Zwycięzca rozgrywek zgarnął ponadto czek na 40 tys. zł. Pokonany zespół także nie został bez niczego. Klub z Bielska Podlaskiego za dotarcie do finału otrzymał 10 tys. zł.

Gracze Ruchu Wysokie Mazowieckie czasu na świętowanie nie będą mieli zbyt dużo, ponieważ już w sobotę (11.06) wspomniana ekipa stoczy ważny wyjazdowy bój z KS-em Wasilków, gdzie stawką są ligowe punkty. Triumfator Okręgowego Pucharu Polski wciąż ma szansę na awans szczebel wyżej. Ruch do liderującej w IV lidze Olimpii Zambrów traci w tej chwili zaledwie 2 punkty. Do zakończenia sezonu pozostały 3 kolejki.

Ruch Wysokie Mazowiecki - Tur Bielsk Podlaski 3:0 (2:0)
Bramki: Patryk Pasko 7, Kamil Jackiewicz 27, Kamil Jackiewicz 66

Ruch Wysokie Mazowieckie: Rakowiecki - Faszczewski (74' Decewicz), Porębski, Grzybowski, Pasko, Judzicki, Steć (77' Zieniewicz), Skibko, Brokowski, Jackiewicz (87' Piszczatowski), Grochowski

Tur Bielsk Podlaski: Plisiuk - K. Kulikowski, (69' Kacprowski), Dzienis, Łochnicki, A. Kosiński, Stypułkowski, (87. Walczuk), Lewczuk, Popiołek (78' R. Kulikoski), K. Kosiński, P. Kosiński, Bazylewski

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
1737 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39