Trójka Rosjan włamała się do nowo budowanego domu. Ich łupem padły elektronarzędzia

2022.05.30 16:50
Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do nowo budowanego domu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Trójka Rosjan włamała się do nowo budowanego domu. Ich łupem padły elektronarzędzia
Fot: KMP Białystok

W ubiegłym tygodniu policjanci z komisariatu w Wasilkowie zatrzymali 3 obywateli Rosji podejrzanych o kradzież z włamaniem.

- Mężczyźni 25 maja mieli włamać się do nowo budowanego domu pod Wasilkowem. Ich łupem padły znajdujące się na posesji elektronarzędzia w postaci m.in. wyrzynarki, młotowiertarki czy wkrętarki o łącznej wartości blisko 8 tys. zł - informują mundurowi z KMP Białystok.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili tożsamość podejrzanych. Okazali się nimi trzej obywatele Rosji w wieku 45, 35 i 22 lat.

Mężczyźni zostali zatrzymani w miejscu pracy w gminie Wasilków. W samochodzie jednego z nich mundurowi znaleźli elektronarzędzia, które pochodziły z innej kradzieży. Natomiast po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że najmłodszy z nich jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Cała trójka została zatrzymana i usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem i paserstwa. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy
Biuro Podróży Sigma
Biuro Podróży Sigmaul. Św. Rocha 10 lok. 116
15-879 Białystok

Więcej informacji
1303 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39