Trójząb Kabaretowy. Udany początek nowego cyklu [ZDJĘCIA]

2013.02.17 00:00
Szczelnie wypełniona sala klubu Fama i kilka godzin dobrego humoru. Za nami pierwsze spotkanie w ramach Trójzębu Kabaretowego, nowego cyklu Białostockiego Ośrodka Kultury i Kabaretu Inaczej.
Trójząb Kabaretowy. Udany początek nowego cyklu [ZDJĘCIA]
Fot: M. Kardasz

To był bardzo udany wieczór. Kabarety bawiły publikę solidną porcją dobrego humoru – bilety na imprezę zostały wyprzedane. Mogły też rywalizować w konkursie na najlepszy skecz. Na finał wystąpił gość z kraju – kabaret Tiruriru z Zielonej Góry. Trójząb ma bowiem przedstawiać grupy młode, ale już widoczne na festiwalach.

Grupa Ż.B.I.K. mistrzem improwizacji

Dotychczas kabareciarze spotykali się w ramach Ligi Kabaretów Białostockiej Pustyni Kabaretowej. Białostocki Ośrodek Kultury poszukiwał jednak nowych wyzwań i możliwości – tak zaczęła się współpraca z Kabaretem Inaczej. Cykl ma nową formułę. Jej pierwszym elementem jest improwizacja. Brawurowy popis dała w piątek grupa improwizacyjna Ż.B.I.K. Wzorem był telewizyjny show "Whose Line Is It Anyway?", w którym grupa komików odgrywa improwizowane scenki wcielając się w różne postaci. W zabawie ważna jest też publiczność, która podpowiada bohaterom role do odegrania, a prowadzący nagradza najlepsze występy. Turkuć podjadek, jąkający się, garbaty kelner, płonący Chochoł czy przedszkolanka, która pomaga zrobić siku – to tylko kilka ról, w których mogliśmy zobaczyć kabareciarzy. Już na początek rozbawili publikę do rozpuku.

Kabaret Inaczej triumfuje w pojedynku na najlepszy skecz

Drugim "elementem" Trójzębu był pojedynek na najlepszy skecz. Zmierzyło się w nim pięć kabaretów: kabaret Znane Ryje, Samce Alfa, Krzysztof Szubzda (również prowadzący Trójząb), Paulina Potocka i Kabaret Inaczej. Zwycięzcę wybrali widzowie. Na swoich faworytów zagłosowali też sami kabareciarze. Po przeliczeniu głosów okazało się, że najwięcej zdobył Kabaret Inaczej. Jego występ (skecz z dowodem osobistym!) był przerywany brawami. Na drugim miejscu uplasowały się Znane Ryje (choć przekroczyli regulaminowy czas 10 minut), na trzecim – Paulina Potocka, a na czwartym – Krzysztof Szubzda. Stawkę zamknął kabaret Samce Alfa.
– Nie spodziewaliśmy się, że wygramy – przyznał Mieszko Minkiewicz z Kabaretu Inaczej. – Dziękujemy wszystkim za przyjście, bo jest to pierwsze spotkanie, które organizujemy w nowej formule. Wszystkie bilety zostały wyprzedane. Już teraz zapraszamy na kolejny Trójząb, który odbędzie się 12 marca. Wystąpi Marcin Zbigniew Wojciech.

Portal BiałystokOnline.pl patronuje cyklowi Trójząb Kabaretowy.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1115 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39