Trwa Finał WOŚP. Święty Mikołaj i koncerty na rynku

2017.01.15 13:00
Na ulicach wolontariusze z puszkami, niektórzy barwnie przebrani, na rynku duża scena i koncerty oraz dużo imprez towarzyszących. To 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Trwa Finał WOŚP. Święty Mikołaj i koncerty na rynku
Fot: AD
Na ulicach miasta kwestują wolontariusze

Tradycyjnie podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Rynku Kościuszki stanęła duża scena, na której występują zespoły. W południe rozpoczął się tam koncert. Przed nami jeszcze występy m.in. zespołów Ostrov, KSU, Klezmafour. O godz. 20.00 zaplanowano "światełko do nieba".

W centrum miasta, w pobliżu Centrum Astoria, kwestować będą też łaziki marsjańskie. W planach są również pokazy pierwszej pomocy. W krwiobusie można oddać krew oraz zostać potencjalnym dawcą szpiku.

Na ulicach miasta kwestują wolontariusze - jest ich 360. Niektórzy zdecydowali się na barwne przebrania. Na rynku spotkać można Andrzeja Piotrowskiego, który znany jest białostoczanom ze stroju Świętego Mikołaja. Kwestuje dla Orkiestry od pierwszego Finału. Dysponuje także terminalem płatniczym, gdyby ktoś chciał przekazać datki zbliżeniowo.

Atrakcji nie brakuje w całym mieście. Koncert organizuje także klub Zmiana Klimatu. Tradycyjnie Orkiestra zagra też w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Warszawskiej. Na Dojlidach spotkają się morsy, które ok. godz. 20.00 zapalą własne "światełko do nieba".

Zebrane pieniądze - podobnie jak przed rokiem - będą przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Program: Finał WOŚP w Białymstoku. Moc atrakcji w całym mieście

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

960 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39