Trwa nabór do 18. edycji Żubroffki. Jakie warunki trzeba spełnić?

2024.07.04 07:25
W tym roku odbędzie się już 18. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. Filmy można zgłaszać do września.
Trwa nabór do 18. edycji Żubroffki. Jakie warunki trzeba spełnić?
Fot: Pixabay.com

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA to wydarzenie, które od kilkunastu lat odbywa się na Podlasiu, przyciągając zarówno profesjonalnych twórców filmowych, jak i amatorów tej sztuki. Festiwal rozpoczął się jako kameralna impreza, która dziś jest największym przeglądem filmów krótkometrażowych w naszym regionie. Co roku, oprócz samego przeglądu, festiwal oferuje liczne wydarzenia towarzyszące. Wydarzenie organizowane jest przez Białostocki Ośrodek Kultury – DKF "GAG".

Głównym punktem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA są konkursy. W tym roku można zgłaszać swoje filmy w kategoriach polskich, międzynarodowych oraz skierowanych zarówno dla twórców z Polskich i zagranicy. W formule krajowej można stworzyć krótkometrażowe filmy fabularne, dokumentalne oraz animacje. Pozostałe kategorie obejmują m.in. filmy dla dzieci, młodzieży, wideoklipy, eksperymenty oraz wideoarty, horrory i czarne komedie, a także filmy niezależne z krajów byłego bloku państw socjalistycznych.

Osoby pragnące wziąć udział w konkursie muszą mieć ukończone 15 lat. Zgłaszany film powinien trwać maksymalnie 30 minut. Jeden uczestnik może zgłosić do przeglądu maksymalnie dwie prace. Zgłoszenie musi zawierać link do filmu z angielskimi napisami, a także informacje zgodne z formularzem konkursowym. Do wygrania są: Grand Prix Festiwalu, nagrody główne oraz specjalne, a także wyróżnienia. Twórcy mogą również zawalczyć o nagrodę publiczności, czyli Dzikiego Żubra.

Listę filmów zakwalifikowanych do festiwalu będzie można zobaczyć na stronie internetowej organizatorów, która zostanie opublikowana do dnia 1 października 2024 roku. Filmy należy zgłaszać on-line do 8 września 2024 roku poprzez stronę organizatorów lub platformę FilmFreeway.

18. Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się w dniach 4-8 grudnia 2024 roku.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

706 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39