Trwa rekrutacja na Białostocki Uniwersytet Dziecięcy

2009.10.05 00:00
Ruszyła 5 października o godzinie 10. Oficjalne wyniki kwalifikacyjne znane będą w najbliższy piątek, ale można się spodziewać, że limit miejsc zostanie wyczerpany już pierwszego dnia.

Białostocki Uniwersytet Dziecięcy to program edukacji realizowany przez Politechnikę Białostocką. Jego celem jest promocja nauki oraz rozwijanie dziecięcej ciekawości, intelektu i twórczego potencjału. W trakcie zajęć mali studenci poznają, interesujące młode umysły, tajniki fizyki, mechaniki, mediów czy kultury.

- Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania - mówi Ewelina Mozelewska, jedna z nadzorujących projekt. - Już pierwszego dnia po zamieszczeniu formularza zgłoszeniowego, zanotowaliśmy ponad 100 pobrań, a mamy tylko 60 miejsc - dodaje.

- Inicjatywa Uniwersytetu jest bardzo ciekawa - twierdzi Tomasz Jakimiuk, tata Jacka. - Uważam jednak, że 60 miejsc na cały Białystok i okolice to zdecydowanie za mało. O 10. Politechnika z pewnością będzie miała zapchaną całą skrzynkę mailową. Na Uniwersytet chciałby też zapisać swoją córkę pan Seredyński: - Jeśli zdążymy ze zgłoszeniem, byśmy chcieli, by brała udział w zajęciach.

Jedynym kryterium przyjęcia jest wiek: od 7 do 12 lat oraz kolejność zgłoszeń. - Uroczysta inauguracja BUD odbędzie się w listopadzie. Wtedy też będzie można dostać się z listy rezerwowej.

E.S.

1843 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39