Trwa remont na Plantach. Mimo tego dostęp do "słynnej" toalety jest zapewniony

2024.04.19 11:36
Urząd Miejski w Białymstoku informuje, że wbrew doniesieniom niektórych mediów cały czas zapewniony jest dostęp do toalety znajdującej się przy ul. Legionowej.
Trwa remont na Plantach. Mimo tego dostęp do "słynnej" toalety jest zapewniony
Fot: UM Białystok

Ruszył kolejny etap rewitalizacji parku Planty w Białymstoku. Tym razem całkowicie przerabiane są uliczki przy ul. Legionowej. Na terenie budowy znalazł się słynny miejski szalet. Magistrat zapewnił jednak inną drogę z dostępem do publicznej toalety. Pomimo prowadzonych prac w zachodniej części parku Planty, od strony ul. Legionowej wytyczone zostało dojście do toalety.

Przypominamy, że miejski szalet w parku na Plantach w Białymstoku znalazł się w internetowym plebiscycie na najgorsze inwestycje w Polsce. Konkurs na nagminne przykłady marnotrawstwa publicznych pieniędzy zorganizowała Fundacja Warsaw Enterprise Institute (WEI). Publiczna toaleta za ponad 400 tys. zł nie po raz pierwszy zyskała niechlubny rozgłos w kraju.

W Białymstoku płatne szalety miejskie znajdują się również w parku im. Jadwigi Dziekońskiej przy ul. Bohaterów Monte Cassino, na skwerze im. Tamary Sołoniewicz przy ul. Włókienniczej, w parku Planty przy ul. Akademickiej i w parku przy ul. Aleksandra Fredry.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

963 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39