Trwa weryfikacja projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego

2020.08.19 13:37
Członkowie zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego 2021 weryfikują projekty zgłoszone przez białostoczan. Do Urzędu Miasta wpłynęło 150 wniosków. Lista zakwalifikowanych zostanie ogłoszona w pierwszej połowie września, natomiast w pierwszej połowie października odbędzie się głosowanie.
Trwa weryfikacja projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego
Fot: UM Białystok
Trwa weryfikacja wniosków projektowych

Jednym z etapów weryfikacji wniosków złożonych przez białostoczan do Budżetu Obywatelskiego jest uzyskanie opinii członków zespołu na temat zgłoszonych projektów. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele prezydenta Białegostoku, przedstawiciele mieszkańców Białegostoku oraz przedstawiciel rady miasta Białegostoku. Członkowie zespołu rozpatrują i przegłosowują projekty, które wcześniej przeszły weryfikację formalną, po czym zostały przeanalizowane pod względem merytorycznym. Większość wniosków oceniana jest pozytywnie. Wnioskodawcy projektów zweryfikowanych negatywnie mają możliwość odwołania się od tej decyzji.

Na Budżet Obywatelski 2021 Miasto Białystok przygotowało 12 mln zł, w tym na projekty ogólnomiejskie – 4 mln zł i osiedlowe – 8 mln zł. Projekty zielonego budżetu można było zgłaszać w ramach obu kategorii. Zmianie uległy zasady dotyczące projektów zlokalizowanych na terenach szkolnych, które były przyjmowane wyłącznie w ramach kategorii projektów osiedlowych.

W tym roku do Urzędu Miasta wpłynęło 150 wniosków projektowych. Przeczytaj także: Aż 150 projektów zgłoszono do Budżetu Obywatelskiego 2021.

Lista projektów zakwalifikowanych do głosowania zostanie przedstawiona w pierwszej połowie września. Głosowanie mieszkańców odbędzie się między 1 a 15 października. Ogłoszenie wyników planowane jest do 31 października.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1077 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39