Białystok Online

Nauka

Trwają Podlaskie Dni Matematyki. Na przybyłych czeka mnóstwo atrakcji

2015.06.01 00:00
Trwają Podlaskie Dni Matematyki. Na przybyłych czeka mnóstwo atrakcji
Fot: Materiały organizatora

Matematyka nie musi być straszna, mało tego – może sprawiać mnóstwo frajdy. Można się o tym przekonać biorąc udział w Pikniku Matematycznym, który odbędzie się w poniedziałek (1.06) na terenie kampusu Politechniki Białostockiej.

Podlaskie Dni Matematyki to wspólna inicjatywa Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Jest to cały cykl wydarzeń, które będą się toczyć do połowy czerwca.

Organizatorzy chcą w ten sposób zachęcić uczniów (i nie tylko) do innego spojrzenia na ten "trudny" przedmiot szkolny. Okazuje się, że matematyczne łamigłówki są doskonałą alternatywą dla krzyżówek.

Podczas Podlaskich Dni Matematyki będzie można m.in. wziąć udział w specjalnie przygotowanych wykładach czy obejrzeć wystawę matematyczną w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej.

Najwięcej atrakcji zaplanowano podczas Pikniku Matematycznego. Wówczas odbędą się m.in. matematyczne cudawianki, paradoksy i sofizmaty matematyczne, matematykę z klockami lego, fraktalny świat i wiele innych. Początek o godzinie 9.00

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.pdm.wi.pb.edu.pl oraz pod numerem tel. 85 746 91 64.

Justyna Kozicka

Justyna Kozicka

justyna.k@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas