Trwają zapisy do największego piłkarskiego turnieju dla dzieci w Europie

2023.02.06 10:40
Zbliża się XXIII edycja zawodów zatytułowanych "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W piłkarskiej imprezie skierowanej do dzieci mogą wziąć udział drużyny z całego kraju. Z dużych miast oraz małych miejscowości.
Trwają zapisy do największego piłkarskiego turnieju dla dzieci w Europie
Fot: Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to największe piłkarskie rozgrywki dziecięce w Europie. Podczas etapów regionalnych obejmują zasięgiem 95% powiatów w Polsce. W tym roku do rywalizacji w zawodach mogą przystąpić wyłącznie drużyny szkolne, dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 10 i 12 lat. Zapisy prowadzone są drogą internetową i potrwają do 28 lutego. Pierwotnie miały się zakończyć 31 stycznia, ale ich czas został niedawno wydłużony.

- Docierają do nas sygnały, iż przygotowanie zgłoszenia w ostatnich tygodniach zapisów jest utrudnione w niektórych województwach z powodu trwających ferii zimowych, dlatego podjęliśmy decyzję o wydłużeniu zapisów do końca lutego - wyjaśnia Adam Kaźmierczak, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. piłkarstwa amatorskiego.

Pierwszy etap rywalizacji najmłodsi piłkarze zaczną w marcu 2023 r. Zawody rozpoczną się eliminacjami na szczeblu gminnym i powiatowym (marzec i kwiecień), a zwycięzcy awansują do rundy wojewódzkiej (maj). 16 najlepszych drużyn w kraju, po jednej z każdego regionu w kategorii U-10 i U-12 wśród chłopców i dziewcząt, wystąpi w finale ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe odbędą się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną w turnieju jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie z jej piłkarzami i sztabem.

- W przeszłości w turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" występowało wielu naszych kadrowiczów, w tym kilku, którzy wystąpili na zakończonych niedawno mistrzostwach świata w Katarze. Wierzymy, że udział w turnieju jest dla wielu dzieci ważnym etapem na drodze piłkarskiego rozwoju, a część z nich, podobnie jak ich dużo starsi koledzy, tacy jak Arek Milik czy Piotrek Zieliński, zasilą w przyszłości szeregi kadry narodowej i będą z dumą reprezentować biało-czerwone barwy na największych imprezach piłkarskich na świecie - mówi Cezary Kulesza, szef Polskiego Związku Piłki Nożnej i były prezes Jagiellonii Białystok.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1269 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39