Białystok Online

Sport

Trwają zapisy na jedną z największych szachowych imprez w Europie. Jest też konkurs

2016.11.30 14:19
Trwają zapisy na jedną z największych szachowych imprez w Europie. Jest też konkurs
Fot: pixabay.com

W dniach 27-31 grudnia odbędzie się w Białymstoku ważne szachowe wydarzenie, czyli XXXV Międzynarodowy Memoriał im. Ludwika Zamenhofa. Do wzięcia udziału w imprezie wciąż można się zapisać. Termin zgłoszeń mija w niedzielę (4.12).

Trwają zapisy

Chęć udziału w XXXV Międzynarodowym Memoriale im. Ludwika Zamenhofa wyraziło już ponad 300 zawodników. Start w imprezie zapowiedziało wielu znakomitych szachistów z kraju i zagranicy. Organizatorzy dostali zgłoszenia od 8 europejskich federacji i kilkunastu Arcymistrzów. W Białymstoku pojawi się m.in. były pięciokrotny mistrz Polski w szachach klasycznych - GM Tomasz Markowski.

Zgłoszenia do niedzieli (4.12) można dokonywać bezpośrednio w serwisach turniejowych (ChessArbiter) lub drogą elektroniczną (leszeg@wp.pl). Treść wiadomości powinna zawierać: imię i nazwisko, kategorię, ranking, datę urodzenia oraz informacje o rezerwacji wyżywienia i zakwaterowania.

Konkurs plastyczno-fotograficzny

Z okazji zbliżającego się memoriału organizowany jest też konkurs dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także podopiecznych świetlic środowiskowych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży z woj. podlaskiego.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu 6 prac o dowolnej tematyce szachowej
(np. kompozycja szachowa, turniej) w formacie nie mniejszym niż 15x21 cm. Technika wykonania również nie jest narzucona.

Prace przyjmowane są do 5 grudnia 2016 r. Dokładne informacje o konkursie znajdują się na stronie Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku.

Patronem medialnym XXXV Międzynarodowego Memoriału im. Ludwika Zamenhofa jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: XXXV Międzynarodowy Memoriał im. Ludwika Zamenhofa w szachach

Rafał Żuk

Rafał Żuk

rafal.zuk@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas