Trzech złodziei kradło paliwo z ciężarówki. Na widok policji zaczęli uciekać

2014.01.13 00:00
Kolneńscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa. Sprawcy w nocy z samochodu ciężarowego ukradli około 100 l oleju napędowego.
Trzech złodziei kradło paliwo z ciężarówki. Na widok policji zaczęli uciekać
Fot: KWP Białystok

W piątek (10.01) w nocy, kolneńscy policjanci, patrolując miasto, zauważyli trzech młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu odrzucili niesione pojemniki i zaczęli uciekać. Mundurowi ruszyli za nimi i chwilę później zatrzymali 20-letniego uciekiniera. Kwestią czasu było ustalenie i zatrzymanie pozostałych dwóch osób. Już następnego dnia kryminalni zapukali do drzwi dwóch mieszkańców Kolna. Cała trójka podejrzana jest o kradzież paliwa. Sprawcy w piątkową (13.01) noc najpierw próbowali ukraść paliwo z ciężarowego volvo, ale uniemożliwiły im to zamontowane w zbiornikach zabezpieczenia. Następnie w ciężarowym manie wyłamali korek do baku i za pomocą gumowego węża wypompowali około 100 l oleju napędowego o wartości blisko 550 zł.

Młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1022 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39