Trzeźwy poniedziałek? Nie dla wszystkich

2023.02.21 12:18
Podlascy policjanci zatrzymali 24 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. To bilans poniedziałkowych (20.02) kontroli trzeźwości podlaskiej drogówki.
Trzeźwy poniedziałek? Nie dla wszystkich
Fot: KMP Białystok

Blisko 170 policjantów głównie z drogówki, prowadziło wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców na podlaskich drogach. W sumie, od wczesnych godzin porannych, do późnego wieczora, funkcjonariusze przebadali blisko 11 tys. kierujących w całym naszym województwie. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol.

- Policjanci zatrzymali 24 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wśród nich znalazło się 2 kierowców, którzy mieli zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który potrafi przewidywać sytuacje na drodze i nigdy nie wsiada za kierownicę, gdy wypije alkohol.

Jeżeli chodzi o powiat białostocki, spośród ponad 2500 przebadanych, 5 kierowało na "podwójnym gazie". Pierwszy z nich wpadł po godz. 5.00 w Zaściankach. 42-letni kierowca seata wsiadł za kierownicę, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

- Pół godziny później, w tym samym miejscu, do policyjnej kontroli została zatrzymana kierująca mazdą. Badanie alkomatem 55-latki wykazało, że była w stanie po użyciu alkoholu - poinformowali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

O godz. 6.00 w Grabówce mundurowi zatrzymali do kontroli toyotę. Siedzący za kierownicą 44-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei po godz. 16.00 na osiedlu Bojary w Białymstoku wpadła 45-letnia kierująca fiatem. Kobieta mając promil alkoholu w organizmie, spowodowała kolizję. Niechlubnym rekordzistą w tym dniu okazał się 52-letni kierowca renault. Został zatrzymany po godz. 17.00 na Produkcyjnej. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali wszystkim kierowcom prawa jazdy.

W 2022 r. podlascy policjanci zatrzymali ponad 2 tys. nietrzeźwych kierowców, a od początku roku to już blisko 250. Przypominamy, że zasada "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualne.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1711 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39