Trzy dni z książkami. Szykujcie czas już dziś

2018.12.20 12:19
Znamy datę najbliższych Targów Książki w Białymstoku. Można już ją sobie wpisywać w kalendarze na przyszły rok.
Trzy dni z książkami. Szykujcie czas już dziś
Fot: Grzegorz Chuczun

Nowy rok zbliża się coraz większymi krokami. Ani się obejrzymy, jak przelecą styczeń, luty, marzec i nadejdzie książkowo-targowy kwiecień. Wtedy kolejny raz można będzie przebierać w wydawniczych nowościach.

- Już jest! Ostateczny termin 8. Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku oraz Festiwalu Literackiego "Na pograniczu kultur". Zarezerwujecie sobie drugi weekend kwietnia na największą imprezę czytelniczą w tej części Polski! - zaprasza Fundacja Sąsiedzi, która organizuje najprężniejszą książkową imprezę targową w północno-wschodniej Polsce.

Spotkania i rozmowy

Targi rozpoczną się w piątek (12 kwietnia) i potrwają przez trzy dni, do niedzieli (14 kwietnia). Kto był choć raz na targach, wie, czego się można po nich spodziewać. Jak w poprzednich latach, można liczyć na pokaźne grono zacnych, zaproszonych przez wydawców gości.

Dość powiedzieć, że w 2018 roku do Białegostoku przyjechali m.in. Grzegorz Kasdepke, Marcin Szczygielski, Martin Widmark, Hanna Krall, Zygmunt Miłoszewski, siostra Małgorzata Chmielewska, Anna Kamińska, Vincenty Sewerski, Martin Pollak, Krzysztof Varga, Michał Książek. Nie zabrakło także twórców związanych z naszym regionem - jak Tomasz Samojlik, Ignacy Karpowicz czy Andrzej Strumiłło. Spotkania z nimi gromadzą mnóstwo osób. Ba, Grzegorz Kasdepke, ulubieniec młodych czytelników, bez problemu wypełnia dużą salę koncertową Opery i Filharmonii Podlaskiej. To prawdziwy, targowy fenomen.

Promocje i premiery

Zwiedzających nie trzeba namawiać, by odwiedzili Targi Książki. Wydawcy, którzy przyjeżdżają na przygotowaną przez Fundację Sąsiedzi imprezę, przygotowują specjalne, targowe promocje. A nie dość, że książki można kupić z rabatami, to przy stoiskach edytorów można zetknąć się oko w oko z autorami. Czasami to lepsza okazja - niż spotkanie - by zapytać o szczegóły warsztatu czy też dopytać o wątki z książki.

Spotkania przy stoiskach to także szansa na zdobycie autografów w książkach. Często są to premierowe jeszcze wydawnictwa, które do Białegostoku przyjeżdżają tuż po, a czasami nawet i przed ogólnopolską premierą.

Na razie Fundacja Sąsiedzi nie ogłosiła jeszcze nazwisk przyszłorocznych gości. Nieznana jest też jeszcze lista wydawców-wystawców. Tych poznamy w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1116 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39