Trzy podlaskie firmy dostaną 5 mln zł. Na co je przeznaczą?

2022.12.08 10:47
W czwartek (8.12) zarząd województwa podlaskiego podjął decyzję o dofinansowaniu kolejnych firm wdrażających innowacje. Niemal 5 mln zł powędruje do: Zakładów Spożywczych Bona, spółki Artfirm i firmy BISON.
Trzy podlaskie firmy dostaną 5 mln zł. Na co je przeznaczą?
Fot: Pixabay

Pieniądze z funduszy europejskich otrzymają trzy firmy. Jeden z projektów będzie realizowany w Łomży przez Zakłady Spożywcze Bona. Zakłada on wdrożenie do produkcji innowacyjnej gamy sosów nieoferowanych na rynku, opartych na wynikach własnych prac badawczo-rozwojowych. Z dotacji zostanie w tym celu zakupiona m.in. linia przemysłowa oraz odpowiednie oprogramowanie. Przyznane wsparcie to ponad 730 tys. zł.

Białostocka spółka Artforms swoją dotację przeznaczy na zakup maszyn i urządzeń produkcyjnych będących podstawą wprowadzanej innowacji, tj. produkcji innowacyjnych drzwi, które będą wykonywane na indywidualne zamówienie. Zakupi także nieopatentowaną wiedzę techniczną z zakresu lakierowania MDF. Przyznana dotacja na ten cel to ponad 660 tys. zł.

Ostatnią dotację otrzyma również firma z Białegostoku. Spółka BISON dzięki wsparciu w wysokości ponad 3,5 mln zł uruchomi produkcję uszczelnionego uchwytu tokarskiego oraz zmodernizuje procesy produkcyjne związane z wykonaniem elementów uchwytów, jakim są koła zębaty oraz tarcze zębate. Nowy produkt został opracowany przez firmę w wyniku prac badawczo-rozwojowych objętych zgłoszeniem patentowym.

W sumie koszt wszystkich inwestycji to blisko 12 mln zł. Przyznanie tych trzech dotacji zamyka listę rezerwową w konkursie na wdrażanie innowacji produktowych, procesowych, marketingowych i organizacyjnych w sektorze produkcyjnym. W tegorocznym naborze przyznano w sumie ponad 24 mln zł dotacji podlaskim przedsiębiorstwom.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1485 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39