Trzy produkty z Podlasia walczą o certyfikaty Polskiej Izby Turystyki

2015.10.09 00:00
Znamy już laureatów regionalnego szczebla konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny roku 2015. Certyfikaty Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej dostało dziesięć produktów. Trzy z nich będą walczyć o nagrody na szczeblu krajowym.
Trzy produkty z Podlasia walczą o certyfikaty Polskiej Izby Turystyki
Fot: Michał Kardasz
Wśród wyróżnionych jest Białostocki Ośrodek Sportów Wodnych "Dojlidy"

Do konkursu zgłoszono około 40 produktów z całego regionu. Certyfikaty PROT powędrowały do dziesięciu - zdaniem jury - najciekawszych. Kapituła ogłosiła swój werdykt 8 października. Przy ocenie badała m.in. atrakcyjność produktu turystycznego z punktu widzenia turysty, jego dostępność, wykorzystanie innowacji i nowoczesnych technologii oraz gospodarcze i społeczne znaczenie oferty.

W tym roku doceniono: Up To Date Festival, Festiwal Rock na Bagnie, Questing - wyprawy odkrywców w Puszczy Białowieskiej, Białostocki Ośrodek Sportów Wodnych "Dojlidy", Spływy tratwami biebrzańskimi, Suwałki Blues Festiwal, XX Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie, Siemiatyckie zalewy z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, Z biegiem Kanału Augustowskiego oraz Bazę turystyczną w Narewce.

Spośród nich kapituła konkursu wybrała trzy produkty, które zostaną zgłoszone do etapu ogólnopolskiego, gdzie będą ubiegać się o otrzymanie odznaczenia, jakim jest Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Są to: Up To Date Festival, Festiwal Rock na Bagnie oraz Questing - wyprawy odkrywców w Puszczy Białowieskiej. Kandydatem województwa podlaskiego do Złotego Certyfikatu POT będzie Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment. Organizatorem konkursu jest Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

974 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39