Tur postraszył lidera. Omal nie doszło do niespodzianki

2022.01.16 20:52
II-ligowi koszykarze Polonii Warszawa w tym sezonie nie przegrali jeszcze żadnego spotkania. W niedzielę (16.01) stołeczny zespół mógł jednak zakończyć swą fenomenalną passę. Bliscy pokonania Polonii byli bowiem zawodnicy Tura.
Fot: Adrianna Zawadzka

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski na wyjazdowy mecz z niepokonaną dotąd Polonią Warszawa udali się w bojowych nastrojach. Ekipa z północno-wschodniej części kraju chciała utrzeć nosa faworyzowanym rywalom i prawie ta sztuka podopiecznym Piotra Bakuna się udała.

Wprawdzie to gospodarze przez niemal całe spotkanie znajdowali się na kilkupunktowym prowadzeniu, jednak 2 minuty przed końcem meczu ambitni gracze z Bielska Podlaskiego doprowadzili do remisu po 74, dlatego finisz potyczki zapowiadał się arcyciekawie. Niestety w ostatnim fragmencie spotkania zawodnicy Tura nie potrafili ponownie zapunktować i choć warszawska drużyna także miała problemy ze skutecznością, to jednak kilka sekund przed końcową syreną Marcin Wieluński trafił za 2 i to gospodarze rzutem na taśmę wygrali niedzielny bój 76:74.

Swój mecz przegrały także Żubry. Białostoczanie niespodziewanie polegli w Radomiu z miejscowym Kolejarzem Basket. Już pierwsza kwarta kazała sądzić, że podczas wyjazdowego starcia rogaty zespół będzie miał problemy. Gospodarze zwyciężyli ją 26:14, a w połowie pojedynku przewaga rywali liczyła już 15 oczek.

W dalszej fazie meczu podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego poprawili nieco swoją grę, jednak nie na tyle, by w Radomiu udało się wygrać. Żubry ostatecznie poległy 77:84, a największe problemy sprawiał Podlasianom Szymon Jaworski, który zdobył aż 30 punktów.

W następnej kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) Tur Basket Bielsk Podlaski zagra na wyjeździe z Ochotą Warszawa, natomiast Żubry podejmą na swoim parkiecie, czyli w hali UwB przy ul. Świerkowej, Sokoła Grupa Avista Ostrów Mazowiecka. Starcia z udziałem drużyn z naszego regionu dojdą do skutku w sobotę (22.01).

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)

15. KS Legion Legionowo 16 19 3-13

Polonia Warszawa - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 76:74 (24:21, 21:16, 19:20, 12:17)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Przemysław Zygmunciak (10 pkt), Mateusz Bębeniec (22 pkt), Bartłomiej Wróblewski (3 pkt), Jakub Lewandowski (0 pkt), Przemysław Tradecki (7 pkt), Jarosław Giżyński (14 pkt), Patryk Milewski (0 pkt), Aaron Weres (13 pkt), Michał Szwedo (2 pkt), Marcin Marczuk (3 pkt)

Kolejarz Basket Radom - Żubry Chorten Białystok 84:77 (26:14, 24:21, 15:21, 19:21)
Żubry Chorten Białystok: Adam Sulima-Dolina (6 pkt), Filip Nieroda (5 pkt), Marcin Monach (3 pkt), Michał Bombrych (10 pkt), Mariusz Rapucha (12 pkt), Bartłomiej Bielski (0 pkt), Patryk Andruk (3 pkt), Arkadiusz Zabielski (27 pkt), Andrzej Misiewicz (8 pkt), Paweł Trypus (3 pkt)