Tur zdobył prawie 100 punktów i wygrał po raz 6. z rzędu

2017.02.15 21:08
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski pokonali KKS Pro-Basket Kutno 98:84 i odnieśli już 6. ligowe zwycięstwo z rzędu.
Fot: pixabay.com

W środku tygodnia swój mecz 23. kolejki koszykarskiej II ligi musieli rozgrywać zawodnicy Tura. Nie przeszkodziło to jednak podopiecznym Kamila Zakrzewskiego pokonać niżej notowanego rywala, dzięki czemu koszykarze z Bielska Podlaskiego nadal kontynuują serię meczów bez porażki.

Tur, który Pro-Basket Kutno podejmował we własnej hali, rozegrał bardzo dobre w ofensywie spotkanie i to właśnie dzięki skuteczności w ataku komplet oczek pozostał na Podlasiu. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, gdyż zawodnicy Kamila Zakrzewskiego zaprezentowali dwa oblicza. Pokazali świetną dyspozycję w 2. oraz 3. kwarcie, a także swoje słabe strony na początku i końcu spotkania. Na szczęście 20 minut kapitalnej gry na przeciwników z Kutna wystarczyło.

W środowy (15.02) wieczór atutem Tura była gra zespołowa. Zdobycze punktowe rozłożyły się na wielu zawodników, przez co – mimo wysokiego wyniku – żaden z koszykarzy gospodarzy nie rzucił więcej niż 18 oczek.

Ekipa z Bielska Podlaskiego kolejny mecz rozegra już w najbliższą niedzielę (19.02). Rywalem rogatej drużyny – na wyjeździe – będzie KS Rosa-Sport Radom.

Tur Basket Bielsk Podlaski – KKS Pro-Basket Kutno 98:84 (19:24, 30:16, 31:19, 18:25)
Tur Basket Bielsk Podlaski: S. Kus (10 pkt), E. Zielinko (18 pkt), Maciej Bębeniec (17 pkt), Ł. Kuczyński (16 pkt), K. Jóźwiuk (4 pkt), P. Bajtus (10 pkt), Ł. Dmitruk (0 pkt), K. Tomczuk (2 pkt), Ł. Kiluk (2 pkt), T. Pisarczyk (16 pkt), P. Milewski (3 pkt)