Turośń Kościelna nominowana do nagrody Super Samorząd

2013.01.23 00:00
Fundacja Batorego ogłosiła nominacje do nagrody Super Samorząd 2012, przyznawanej za skuteczną współpracę mieszkańców i władz lokalnych. Wśród nominowanych jest gmina Turośń Kościelna. Nagrodzie patronuje prezydent Bronisław Komorowski.
Turośń Kościelna nominowana do nagrody Super Samorząd
Fot: Fundacja Batorego
Spotkanie radnych z gminy Turośń Koscielna

Do akcji Masz Głos, Masz Wybór przystąpiło niemal 170 grup z całego kraju. Próbowały one ulepszać współpracę mieszkańców z samorządem w ramach kilku zadań: Wspólna przestrzeń (mieszkańcy decydowali jak zagospodarować najbliższe otoczenie), Naprawmy to! (uruchamiali system prostego powiadamiania np. o dziurach w jezdni, wandalizmie), Fundusz korkowy (kontrolowali wydatkowanie pieniędzy pochodzących z zezwoleń na sprzedaż alkoholu), Fundusz sołecki, Dostępni radni oraz Dostępne sesje Rady.

W sumie do nagrody zostało nominowanych 18 miejscowości, w tym jedna z województwa podlaskiego. Stowarzyszenie Przyjaciół Niewodnicy i samorząd gminy Turośń Kościelna wprowadzili nowe sposoby kontaktowania się mieszkańców z radnymi. Ich dyżury odbywają się już nie tylko w urzędzie, ale również podczas imprez lokalnych (np. Dzień konia na Podlasiu) i w mniejszych miejscowościach gminy. Ujednolicono też adresy poczty elektronicznej radnych, można do nich napisać wykorzystując również formularz kontaktowy.

Akcja Masz Głos, Masz Wybór od 2002 r. objęła 600 gmin w Polsce, 1350 organizacji i grup nieformalnych, a jej uczestnicy zorganizowali ok. 1050 debat z władzami, w których uczestniczyło ok. 40 tys. osób.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 22 lutego w Pałacu Prezydenckim.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1230 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39