Turystyczne perełki. Co jest najcenniejsze w województwie podlaskim?

2023.07.08 09:44
Rozpoczął się nabór zgłoszeń do regionalnego etapu XX edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Wyłoni on najbardziej atrakcyjne, innowacyjne i przyjazne turystom produkty, a także wesprze ich promocję.
Turystyczne perełki. Co jest najcenniejsze w województwie podlaskim?
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka
Cerkiew w Puchłach

Oprócz wyłonienia najbardziej atrakcyjnych i innowacyjnych produktów oraz ich promocji, celem konkursu jest także wsparcie inicjatyw regionalnych i lokalnych, które przyczyniają się do tworzenia unikalnych ofert turystycznych.

Do konkursu mogą zgłaszać się: Polska Organizacja Turystyczna, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, jednostki samorządu terytorialnego, twórcy produktów turystycznych, przedsiębiorcy z branży turystycznej, organizacje zrzeszające przedsiębiorców związanych z turystyką oraz samorządy gospodarcze i zawodowe, a także stowarzyszenia działające w tej dziedzinie. Kategorie, w których można wyróżnić produkty to: miejsce, obiekt, pakiet usług-impreza, szlak i wydarzenie cykliczne.

Zgłoszone do konkursu produkty turystyczne będą współzawodniczyć o różne certyfikaty. Certyfikat POT jest przyznawany produktom istniejącym na rynku nie krócej niż 2 lata. Złoty Certyfikat POT mogą otrzymać produkty wybrane spośród wszystkich wyróżnionych Certyfikatem POT w poprzednich edycjach konkursu. Turystyczne Odkrycie Roku przyznawane jest natomiast nowym produktom turystycznym, które mają duży potencjał i działają na rynku nie dłużej niż 2 lata. Dodatkowo, produkty mogą ubiegać się o Certyfikat Internautów.

Zwycięzcy regionalnego etapu konkursu otrzymają Certyfikaty Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, poświadczające wysoką jakość oferty turystycznej. Główną nagrodą w ogólnopolskim konkursie będzie zrealizowanie w 2024 r. przez POT krajowej kampanii promocyjnej o wartości 200 tys. zł.

Zgłoszenia do regionalnego etapu konkursu będą przyjmowane do 11 września tego roku. Aby wysłać kandydaturę, należy skorzystać z dedykowanej aplikacji organizatorów.

Więcej informacji: Regionalny etap XX edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

950 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39